Iveta (36): Zapnula jsem pračku a odešla na nákup. Zdržela jsem se s kamarádkou a doma mě čekala pohroma

Loni jsem si koupila novou pračku, takovou tu lepší s nastavitelným časem i programy. Dokonalá pračka mi měla ulehčit práci, a hlavně přinést výhodu v tom, že když budu potřebovat prát a zároveň na chvíli odejít, mohu si to nastavit a mít vyprané prádlo, než se vrátím domů. Tak jednoduché to ale nebylo.

Vždyť se hned vrátím

Byla jsem zvyklá nenechávat pračku bez dozoru, ale to jen proto, že ta stará byla už hodně jetá a často jsem ji musela nechat opravovat. U té nové jsem se už nebála, koneckonců jsem znala spousty lidí, co nechávají pračku zapnutou a doma nejsou. Měla jsem v plánu jít na nákup, a tak jsem ji nechala normálně běžet, říkala jsem si, že se hned vrátím, abych prádlo pověsila a že se nic nemůže stát.

Tebe jsem dlouho neviděla!

V obchodním centru jsem ale potkala svou dlouholetou kamarádku s miminkem, ani jsem nevěděla, že už porodila, neviděly jsme se několik měsíců, a tak jsme se zapovídaly. Pak mě pozvala na kafe – a tak jsem šla. Zdržela jsem se u ní dvě hodiny a pak jsem šla domů. Všehovšudy jsem byla pryč necelé čtyři hodiny, takže prádlo už mělo být vyprané.

Bože, co se tu děje!

Když jsem vešla do vchodu, zpozorovala jsem neobvyklý ruch v domě. Přišla jsem ke svým dveřím a slyšela jsem sousedku pode mnou hrozně nadávat. Pomalu mi začalo docházet, co se mohlo stát. Ihned poté, co jsem otevřela dveře bytu, měla jsem jasno. Sousedku jsem parádně vytopila svou novou pračkou.

Běžela jsem za ní dolů, kde byl i domovník, ten už naštěstí zavolal údržbáře a věc se řešila. Sousedka mě pěkně vynadala, a když jsem přišla k nim a podívala se na tu spoušť, nemohla jsem jí to ani mít za zlé. Bylo to vody, jako když se přetrhne přehrada.

Kromě omluvy jsem samozřejmě musela uhradit škody, na které jsem peníze neměla, a tak dodnes splácím. To bylo hodně drahé kafe. Kdybych se vrátila domů hned, tak strašné to být nemuselo.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu