Ivana (48): Chtěla jsem se líbit mladšímu příteli a teď je ze mě zrůda. Plastiky mi zničily tvář i život

Po rozvodu jsem zůstala sama, děti jsme s manželem neměli a rodiče mi zemřeli. Kromě pár kamarádek mi tak nezůstal vůbec nikdo. Svůj žal jsem zaháněla prací a večer jsem vyrážela do barů, kde jsem se opíjela.

V jednom z nočních podniků jsem narazila na Petra. Byl to mladý dvacetiletý kluk, se kterým jsem strávila noc a bláznivě se do něj zamilovala. Tak moc, že jsem pro něj byla ochotná udělat cokoliv.

Petr měl rád sex a umělou krásu

Vždy když jsem šla večer do baru, hezky jsem se oblékla, namalovala a učesala. Bylo mi v té době sedmatřicet let a vypadala jsem stále dobře. I proto si mě dvacetiletý Petr všiml. Povídali jsme si, dali si pár drinků a pak jsme odešli ke mně domů, kde jsme se krásně pomilovali. Něco takového jsem už dlouho nezažila, bylo to intenzivní a vášnivé, do Petra jsem se tu noc zbláznila jako malá holka.

Věkový rozdíl nebyl zprvu překážkou, Petr mi svěřil, že má moc rád sex a líbilo se mu to se mnou, proto navrhl, že se můžeme vídat častěji. Byla jsem nadšená. Postupem času mi došlo, že když někam jdeme, Petr kouká po vyvinutých blondýnkách, upřeně hleděl na každou, která měla přifouknuté rty a umělé prsa.

Chtěla jsem se mu líbit

Nevím, jak moc měl rád on mě, ale já ho skutečně milovala. Hrozně jsem se na něj upnula a bála jsem se, že ode mě odejde. Proto jsem sebrala veškeré své úspory, půjčila si ještě něco v bance a vydala jsem se na plastiku. Na klinice mě přijal milý pan doktor, který mi slíbil upravit všechno, povislá víčka, svěšená prsa i zadek. Nechala jsem si napíchat do rtů botox a po pár měsících v péči plastického chirurga jsem byla úplně někdo jiný. Všechno jsem to dělala jen pro Petra.

Co to s tebou udělali?

Abych pravdu řekla, nevybrala jsem si moc dobře. Pan doktor si moc záležet nedal, ale Petr ocenil snahu a vztah pokračoval. Já sebe už nepoznávala, splácela jsem dluhy za plastiky a současně si půjčovala nové peníze, abych se mohla zlepšovat stále dál. Po třech letech jsem se už nelíbila ani sobě a Petr mě začal také odstrkovat. Nakonec si našel dívku svého věku a odešel za ní. Dnes jsou dokonce svoji a mají dvojčátka. A já?

Mně se pomalu rozpadá obličej, mám dluhy a jsem zase sama. V zrcadle vidím už jen plastikami zničenou zrůdu.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT