Iva (41): Chtěla jsem udělat dojem na mladšího kolegu, neskutečně jsem se ztrapnila a raději odešla na home office

Před rokem jsem se rozvedla, s manželem jsem strávila půlku svého života, vychovala jsem mu tři děti a starala jsem se o něj, i když mi nikdy lásku neopětoval. Byla jsem jeho otrok, ale nevadilo mi to. Když jsem ho přistihla se svou kamarádkou v posteli, rozhodla jsem se podat žádost o rozvod.

Byla jsem zlomená a opuštěná. Jedinou mou radostí byla práce, kde jsem také poznala Lukáše. O dvacet let mladší kolega mi učaroval. Chtěla jsem na něj udělala dojem, ale úplně jsem ztratila zábrany a dnes raději pracuji z domu.

Nikdy jsem to ani nedržela v ruce

Lukáš se mi líbil od prvního okamžiku, někoho tak chytrého a zároveň uvolněného jsem ještě asi neviděla. Jen co nastoupil, rozdával kolem sebe dobrou náladu, všechny ženské v naší kanceláři z něj byly úplně paf. Já jsem měla to štěstí a dostala jsem za úkol Lukáše u nás po firmě provést a také jsem ho měla na starosti během doby, co se zaučoval. Sblížili jsme se a já jsem úplně zapomněla, že mi doma leží rozvodové papíry.

Došlo mi, že Lukáš rád žije, jako mladý kluk chodil na různé párty, a dokonce se mi svěřil, že si rád zakouří marihuanu. Když mě na jeden večírek pozval, nemohla jsem odmítnout. Asi jsem si jen namlouvala, že to bude rande, protože kromě mě pozval ještě další lidi od nás z práce. To mě sice trošku zklamalo, přesto jsem se rozhodla, že na té párty na Lukáše udělám dojem. Jen co jsme si přiťukli prvním panákem vodky, nabídl mi jointa marihuany. V hlavě mi běželo, že vlastně ani nevím, jak se to drží, nikdy jsem trávu nekouřila, ale co bych neudělala, jen abych se mu zalíbila.

Machrovat se nevyplácí

Kromě vína nepiji, takže kombinace marihuany a vodky pro mě byla smrtelná. A to jsem všem tvrdila, že něco vydržím a chlubila jsem se, jak trávu občas kouřím se svým synovcem v létě na dovolené. Byla to lež – a ta se mi vymstila. Dvakrát jsem si potáhla a málem jsem vykašlala plíce. Poté jsem to zapila drinkem a asi do půl hodiny jsem pozvracela celý švédský stůl. Samozřejmě mě všichni viděli, Lukáše nevyjímaje. Bože, jak mně bylo trapně.

Když mě chtěli odvézt do taxíku, abych se z toho jela vyspat, upadla jsem a zlomila si podpatek na lodičkách, k tomu všemu jsem blábolila hrozné nesmysly a všem bylo naprosto jasné, že jsem lhala. Od té doby se mi Lukáš v práci raději vyhýbal a já dnes pracuji výhradně z domova.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT