Irma (34): Manžel mi lhal a osm let udržoval vztah s mužem, díky mně totiž získal to, co chtěl

Vdávala jsem se mladá a už jsem byla tou dobou v sedmém měsíci těhotenství. Svého muže jsem potkala na letním festivalu – po jedné žhavé noci jsem zjistila, že jsem těhotná a tak jsme se vzali.

Láska v tom tehdy nebyla, ale po čase jsem se do něj zamilovala a byla jsem skutečně šťastná. Po osmi letech jsem ale zjistila, že to všechno byl pouhý klam a můj muž mě jen využil, aby mohl mít potomka.

Bože, jsem v tom

Lístky na třídenní letní festival jsem tehdy dostala ke čtyřiadvacátým narozeninám od kamarádů. Nikdy jsem na podobném festivalu nebyla, a tak jsem si to chtěla užít se vší parádou. Druhý den jsem se hodně opila a potkala Marcela. Byl mi sympatický, i když mi přišel už v té době jako gay, protože se tak oblékal i choval, bylo mi to jedno.

Strávili jsme spolu krásnou noc a pak se už nikdy neměli vidět. Jenže po dvou měsících jsem zjistila, že jsem těhotná. Vyhledala jsem ho a novinku mu sdělila. Po týdnu se mi ozval a přišel mě k rodičům požádat o roku. Byl to šok, ale pro mě i to nejlepší řešení, na dítě jsem se ještě necítila a měla jsem strach zůstat na to sama.

Svatba kvůli dítěti

Brali jsme se, když jsem byla v sedmém měsíci. Nebyla jsem ta zaláskovaná nevěsta, kterou jsem měla být, ale i tento sňatek z rozumu mi přišel docela hezký a začala jsem být skutečně šťastná. Léta plynula a my měli nádhernou holčičku, žili jsme jako rodina a k Marcelovi jsem postupně začala cítit něco hodně hlubokého.

Vážně jsem ho milovala, líbil se mi náš život, i když Marcel často nebýval doma, tvrdil mi, že chodí po práci na brigádu, abychom se měli dobře. To mi přišlo jako velmi milé gesto, chtěl zaopatřit rodinu a tak jsem nic nenamítala.

Výplatní páska odhalila pravdu

Trvalo to osm let, dcera rostla a já jsem si myslela, že mám všechno, co by mladá žena mohla chtít. Pak jsem ale jedno odpoledne šla prát a z Marcelovy kapsy jsem vytáhla jeho výplatní pásku. Úplně se mi zastavil dech, byla na ní totiž hodně vysoká částka, začala jsem pátrat a zjistila jsem, že mi celou dobu lhal o svých výdělcích. Vydělával dvakrát tolik, než mi přiznával, pochopila jsem, že je nemožné, aby s takovou výplatou chodil ještě na brigády.

Sledovala jsem ho a pak se hodně divila

Jednou jsem ho tedy sledovala, kam jde, když tvrdí, že míří do druhé práce. Zamířil si to do luxusní restaurace a už u vchodu ho čekal jiný muž a začali se vášnivě líbat. Zůstala jsem jako opařená. Vletěla jsem dovnitř a udělala jsem mu tak neskutečnou žárlivou scénu. Pak jsem odešla domů a čekala na něj, co mi k tomu řekne. Uklidnila jsem se několika panáky vodky a byla jsem připravená mu to odpustit, pokud bude mít vysvětlení.

To měl, ale úplně jiné, než jsem čekala. Řekl mi, že ten muž, se kterým jsem ho viděla, je Lukáš a ve vztahu už spolu jsou osm let. Tedy o rok méně, než jsme byli spolu my dva. Téměř celou dobu našeho manželství měl Marcel muže! Přiznal mi, že je gay, ale sexu se ženou se nebrání, nikdy mě však nemiloval, ale toužil mít svého potomka, a proto si mě vzal.

Alena (24): „Proč sem lezete, vždyť je to nechutné,“ křičeli na mě lidé. Na koupaliště už v létě nechodím.

Pochopila jsem, že mě využil jen jako ženu, která mu odnosí dítě a postará se o něj. Je to půl roku, co jsem požádala o rozvod, a dodnes vedeme válku o naši dceru.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT