Irena (35): Ztratila jsem nej kámošku i švagra. Úplně zbytečně

Po deseti letech vztahu mě přítel požádal o ruku. Takovou jsem z toho měla radost, že jsme hned začali plánovat svatbu. Téměř vše jsme si zařizovali s přítelem sami, sem tam jsme šli pro radu ke známým, kteří již měli svatbu za sebou.

S pomocí se nám nabídli samozřejmě rodinní příslušníci, z kterých manželův bratr šel za svědka, což obnášelo jakousi organizaci na svatbě. Já jsem poprosila svou nejlepší kamarádku, aby mi šla za svědka, což přijala a také se pustila do své verze příprav na svatbu.


Termín svatby se blížil a já s budoucím manželem jsme se rozhodli, že je potřeba seznámit naše svědky, aby pak na svatbě vedle sebe nestáli jako dva cizí lidé. To se nám podařilo při společné grilovací párty.

Svatební den a nečekané odhalení

Svatební den jsem započala velmi brzy, protože ke mně hned ráno dorazila kadeřnice, která tvořila účes jak mě, tak svědkyni a polovině dam v rodině.  Na domluvený čas mě vyzvedl ženich, se kterým jsem pokračovala do svatební kaple, kde jsme byli oddáni. Poté následoval slavnostní oběd a po zbytek dne veselení s programem, tak jak to na svatbách většinou bývá.

Docela jsem byla překvapená, jak se má nejlepší kamarádka s mým švagrem velmi dobře sehrála, a organizaci svatby zvládli na jedničku. Večer svatbu ovládla živá hudba a hosté posilnění alkoholem. Tančilo se a zpívalo do ranních hodin. Po třetí hodině ranní už jsme seděli u stolu s vínem jen největší vytrvalci. Při družném hovoru u stolu mojí nejlepší kamarádce a zároveň svědkyni došla sms zpráva a já zahlédla na displeji, že je od mého švagra.

Viděla jsem i kousek obsahu, z čehož mě zmrzl úsměv na rtech. Zpráva začínala slovy: Moc ti to sluší, zlatíčko… Mrkla jsem na manžela a vše mu řekla, měl stejný pocit jako já. Tohle nemůže dopadnout dobře.

Konec kamarádství

Mou nejlepší kamarádku jsem měla vždy ráda, i když měla spoustu chyb. Byla panovačná a ke svému bývalému příteli se nikdy nechovala pěkně. Vlastně, když jsme spolu trávily společný čas venku či někde na wellness pobytu, o příteli jsme se raději nebavily, aby nedocházelo k rozepřím. Vlastně mi bylo toho chlapce líto, ale neznala jsem ho osobně, takže jsem jí do vztahu nechtěla zasahovat. Jen jsem věděla, že jim to poslední dobou neklape.

Taky jsem věděla, že Jitka nevydrží být sama bez chlapa a při první příležitosti vymění jednoho za druhého. To se stalo i na naší svatbě. Ze začátku vše bylo, jak má být, ona byla milá, hodná, nijak negativně se ke manželovu bratru Šimonovi nechovala, oba byli moc zamilovaní a často jsme trávili společné chvíli ve čtyřech. Jen chvílemi jsem si všimla, že Jitce vadí, když nemůže s mým manželem manipulovat, protože on vždy řekne svůj názor, ať se to ostatním líbí, nebo ne. 

Společného času začalo ubývat, protože Jitka začala intrikovat mezi přáteli, Šimona sekýrovat, vše muselo být podle ní – a můj švarg? Před Jitkou s námi chodil na pivo, jezdil na kole, bavil všechny slečny na zábavách, a teď byl jen loutka pro Jitku. Ve všem ji poslouchá, kamarády úplně omezil, k nám má zakázáno chodit.

Trhliny v rodině

Tohle všechno vyústilo hádkou, po které je výsledek takový, že se vůbec nebavíme. Švagra je mi líto, jemu to tak ale vyhovuje. Nás mrzí, že jsme momentálně o něj přišli, i když si byly vždy s manželem velmi blízcí. Dokážeme se pouze respektovat při rodinné události, kde jsme se potkali. Avšak žádný happyend nebyl, právě naopak. Jen jsme se pozdravili ze slušnosti k babičce, která slavila narozeniny.

Upřímně doufám, že se situace zlepší, ať už tím, že Šimon Jitku vymění – nebo Jitka se přizpůsobí svým chováním naší rodinné pohodě.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu