Inka (52): Věšela jsem prádlo a z ručníku mi vypadly kalhotky. Neuvěříte tomu, kam dopadly

Asi každý ví, že nejlépe prádlo uschne na čerstvém vzduchu – když tedy venku neprší nebo vyloženě nemrzne, prádlo dávám na balkón. Snažím se tam ale dávat jen ty větší kusy, menší prádlo nechávám doma sušáku. Občas se ale stane, že neroztřídím všechno.

Soused, který na balkóně snad i spí

Pod námi bydlí mladší manželský pár a pán je na svém balóně pořád, někdy mám pocit, že tam snad i spí. Chodí tam na cigaretku, ale i popíjet pivko, v létě tam dokonce griluje. Když věším prádlo, je zvykem, že vykoukne a povídá si se mnou. Protože je to moc milá rodina, nemám s tím problém, navíc on je docela vtipálek, takže mi alespoň jde práce lépe od ruky.

Další várka prádla

Bylo to v sobotu, to většinou peru dvě várky prádla, abych nemusela už nic dělat v neděli. První várku už jsem měla pověšenou a chystala jsem se na tu druhou. Jako vždy si se mnou soused povídal, byl vykloněný z balkónu a koukal směrem nahoru na mě. Já jsem zrovna chytla do ruky velkou osušku a chtěla ji pověsit, když z ní vypadly moje velké bombarďáky a přistály sousedovi přímo na obličeji.

Ta paní s bombarďákama

Začala jsem se strašně smát, i když mi bylo trapně.  Začala jsem se omlouvat, ale i můj soused propadl v totální záchvat smíchu. Pak si z obličeje sundal moje kalhotky, mimochodem byly to takové ty velké kalhotky stahovačky, a prohlásil větu, na kterou nezapomenu. Že prý nikdy nevěřil, že bych mohla nosit takové mega gaťky, že podobné bombarďáky nosívala babička. Ale ta měla prý sto kilo.

No, aby toho nebylo málo, všechno viděl i sousedův malý pětiletý syn. Ten mi od té doby přezdívá paní s bombarďákama. A soused jako obrovský vtipálek tuhle historku nezapomněl poslat dál, takže půl domu ví, že nosím velké stahovací gaťky jako stará bába.

Od teď už prádlo zásadně protřepávám doma v koupelně.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu