Ingrid (24): Kamarádka mi přebrala přítele, který ji teď týrá, chtěla bych jí pomoct, ale stále cítím zášť

Měla jsem nejlepší kamarádku Ivanu už od střední školy. Vystudovaly jsme společně, a nakonec jsme spolu začaly po škole i bydlet. Já jsem si našla místo jako prodavačka v jednom obchůdku a ona se začala věnovat vaření.

Měly jsme stejné směny, hodně času jsme trávily společně a dařilo se nám. Pak ale přišel hodně strmý pád. Přítele, kterého jsem poznala už na střední, mi má nejlepší kamarádka přebrala, a navíc vypadala, že jí to ani není líto. Teď za to ale krutě platí.

Šest let vztahu k ničemu

S Michalem jsem byla dohromady šest let a byl to můj druhý přítel. Hodně jsem ho milovala – a to má přítelkyně moc dobře věděla. Vždycky mi říkala, jak moc nám vztah závidí a hodně se do nás snažila vměšovat, dnes už vím, že jsem si toho měla více všímat. Jednou, když jsem měla štěstí v neštěstí a z práce mě šéf propustil dřív, jsem došla domů – a svou „nejlepší“ kamarádku jsem se svým přítelem nachytala v posteli.

Ten pohled mě ve snech strašil ještě dlouho. Šest let vztahu k ničemu, šest let jsem stála na místě a snila o nádherné společné budoucnosti. Vždycky jsem chtěla mít stejné štěstí, jako měli mí rodiče, kteří se poznali dokonce už na základní škole.

Boží mlýny melou

Co následovalo, si asi všichni dokážete představit. Šílená hádka, slzy, vyčítání a křik na celé kolo. Ivanu jsem okamžitě vyhodila z bytu, o Michala jsem stihla omlátit všechno, na co jsem přišla – a pak jsem se několik měsíců užírala svým žalem. Ivanu jsem odstřihla ze života stejně jako Michala, ale ne na dlouho.

Od dalších přátel se totiž na mě začaly sypat informace o tom, jak si Ivana s Michalem naběhla a jaké já mám štěstí, že to tak dopadlo. Začali spolu totiž hned bydlet a z Michala se vyklubal nesnesitelný násilník. Ivanu týrá – a podle všeho docela krutě. Na chvíli jsem si pomyslela, že boží mlýny skutečně melou pomalu, ale jistě.

Nepřeji jí to, ale pomoct jí nedokážu

Za Ivanou jsem se na nátlak přátel skutečně vypravila, abych se podívala, jak na tom je a abych se sama přesvědčila, zda je to pravda. A byla! Moje bývalá kamarádka vypadala hrozně, otevřela mi celá dotlučená a unavená, myslím, že už neměla ani sílu skrývat to před světem. Michal ji opravdu týral – a to mě zaskočilo.

Čtěte také: Ester (36): S přítelkyní svůj vztah nikde neventilujeme, přesto se setkáváme s opovržením.

Takový přece nikdy nebyl, nikdy by neublížil ani mouše – a teď se opravdu dělo tohle. Najednou jsem byla v pasti, vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. I když jí to ale vůbec nepřeji, pomoct jí nedokážu, už jen proto, co mi udělala.

Pomocnou ruku jsem jí nenabídla, strávila jsem s ní sotva pár minut a byt jsem opustila. Stále cítím vůči ní silnou zášť, i když neustále myslím na to, co jí provádí.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT