Hříva jako ze salonu? I vy ji můžete mít!

Také vás trápí zplihlé vlasy bez lesku, které prostě někde nijak probudit k životu?

Zloději objemu

Nadýchanost krade vlasům i kosmetická péče. Některé aktivní složky se drží povrchu vlasu jako klíště. A především jsou to silikony. Nejsou tak špatné, jak se o nich všude píše, vlasům například dodávají skvělý lesk. Problém nastává ve chvíli, když se začnou hromadit, vlasy pod nimi těžknou, a navíc blokují přístup hydratační a další péče, takže se vlasy často začnou lámat.

Dobrou radou je nasadit si na měsíc kúru s odlehčeným šamponem a přírodními složkami, které mají čistící schopnosti.

Jestliže si vlasy po každém mytí sušíte fénem, útočíte na jejich hydrataci. Jediný vhodný je vysoušeč vlasů s ionizací. Záporné ionty se už postarají, aby horký vzduch vlasům neškodil, a už po prvním použití poznáte, že váš účes působí nadýchaně, vlasy se víc lesknou a na dotek jsou hebké a živé. Pro vylepšení objemu druhý den po umytí se osvědčil suchý šampon. Nastříkejte si ho do dlaní, rozetřete a naneste ke kořínkům jako při masáži hlavy.

Ochrana především

Je to smutné, ale vlasy teď budete chránit před tím, co na nich pácháme samy! Často se snažíme je zkrášlovat tak moc, až vyvoláme opačný efekt. Spousta z nás si myje vlasy příliš často a drhneme je velkou silou. Měnit vlasové návyky je těžké. Pokud se tedy nedokážete vzdát každodenního mytí, pořiďte si alespoň jemný šampon nebo vyzkoušejte ten suchý. Uberte množství, které používáte, na střední délku stačí do dlaně dát šampon ve tvaru desetikoruny, a jestliže nemáte pocit čistoty, umyjte si hlavu ještě jednou.

Pořádnou masáž a drbání nechejte na kadeřnici, doma si hlavu důkladně namočte a šampon napěňte jemným pohybem bříšek prstů po kůži. Vlasy pak chraňte při všech tepelných úpravách. Spreje blokují horko, zkracují dobu tvarování a účes pak lépe drží. Hodně toho pokazíme závěrečnou úpravou – husté gely a lepivé laky – ty se snadno předávkují a účes se uplácne nebo zabetonuje. Mnohdy stačí jen letmý dotyk vosku ve spreji, který zvýrazní přirozenou strukturu vlasů.

Lesk jako blesk

Jsou-li vlasy zašedlé nebo matné, dávají tak signál, že kořínky je nestíhají vyživit po celé délce. Vždycky pomůže, když jim ulevíte alespoň částečným ostříháním. Domů si pořiďte péči podporující lesk. A začněte už u šamponu. Mytí neznamená totiž jen očistu, ale šampon zároveň předává vlasům hydrataci či proteiny, které vyplní poškozená místa na povrchu vlasu.

Nečistoty se sice usazují na vlasech, ale také dráždí vlasovou pokožku, což se na kvalitě vlasů projeví. Skvěle ochrání antioxidanty či vitaminy C a E, které do vlasů dostanete pomocí masky 1 až 2 x týdně. Vždy si přečtěte, co daná péče obsahuje. Zárukou okamžitého lesku je nesmývatelná péče. Forma séra kombinuje účinek a lehkost, takže vlasy se vám nepřiplácnou k hlavě. A pozor! Do hladkých vlasů se péče vtírá, do vlnitých vmačkává.

O vlasové péči už toho bylo řečeno a napsáno hodně. Obvykle jde o nejrůznější tipy a triky, o to, jak používat tvarovací krémy, gely, sluneční ochranu a podobně. My jsme se ale zaměřili na úplný základ péče o vlasy, který možná mnoho z vás ani pořádně nezná.

Autor: Michaela Richterová

#kvíz 1 / 1 | Objem vlasů

Co je nejlepší použít druhý den po umytí vlasů pro udržení jejich objemu?

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT