Ochlupení na těle je zcela běžné, ale módní trendy nám říkají, že není příliš žádoucí. Proto se skoro každá žena snaží těchto chloupků zbavit. Nejrychlejší způsob, jak toho docílit, je holení.
Vaše pokožka však potom může být podrážděná a zarudlá. Existuje několik rad, jak to dělat správně, aby k tomu nedošlo.
Holte se pouze ve sprše
Nikdy se neholte, pokud je vaše pokožka suchá. Vždy běžte do sprchy a nejprve své chloupky pořádně namočte. Voda by měla být teplá, aby se kůže uvolnila. Nejlépe uděláte, když se ještě před holením umyjete mýdlem a vlhkým hadříkem nebo houbou. Tento postup jemně připraví vaši pokožku na holení. Na takovýto proces si vyčleňte dostatek času. Až bude vaše tělo příjemně uvolněné po sprše, teprve přejděte k samotnému odstraňování ochlupení.
Bez gelu se nikdy neholte, abyste se nepořezala
Při holení intimních partií dbejte vždy na to, abyste dobře viděla, co si holíte. Také si dopředu promyslete, zda se chcete oholit celá, nebo si část ochlupení ponecháte. Nikdy se neholte bez gelu na holení, který zaručí, že holicí strojek bude po vaší kůži dobře klouzat. Mohla byste se jinak pořezat. Používejte vždy ostrou žiletku. Tupá vám bude chloupky spíše tahat, než je pořádně holit a může to být bolestivé.
Oholením to nekončí
Tím, že jste se oholila, péče o vaši pokožku nekončí. Je třeba ji dobře promastit a alespoň na oholená místa naneste dostatek hydratačního krému. Ten také zabraňuje zarůstání chloupků. Pokud nejste zastáncem žiletek, můžete se holit epilátorem, který nahrazuje klasickou žiletku, nebo depilátorem, či voskem. Tyto praktiky, přestože jsou na chloupky účinnější, jsou také více bolestivé.
V obchodech existují speciální krémy, které jsou určené přímo na pokožku po holení a nejlépe vás ochrání proti zarůstajícím chloupkům.