Herečka Andrea Růžičková se stala hlavní tváří projektu na pomoc přírodě!

Herečka Andrea Růžičková, známá především díky svým rolím v seriálech Vyprávěj nebo Ordinace v růžové zahradě 2, je známá tím, že před životem v rušném městě dává přednost poklidnému životu na vesnici. Ostatně není to tak dávno, co společně se svým manželem a dvěma malými syny Tobiášem a Jáchymem vyměnila život v Praze za život v jedné vesnické usedlosti ze šestnáctého století, kterou postupně rekonstruují.

Víte, čím vším přírodě škodíme?

Zároveň se Andrea snaží žít co nejvíce v souladu s přírodou a dlouhodobě rovněž podporuje nejrůznější firmy, které se zabývají výrobou ekologicky šetrných produktů. Není tak překvapením, že se nyní stala i jednou z hlavních tváří projetu s názvem „Ne! v přírodě“. Jedná se o velmi záslužný projekt, který je zaměřen na osvětovou činnost. Jeho cílem je seznámit širokou veřejnost s tím, co by se mělo a co naopak nemělo dělat v lese, městských parcích a v přírodě obecně.

Jedná se o společný projekt hlavního města Prahy a fotografa Matěje Derecka Harda, který k projektu pořídil jedinečné tematické fotografie. Jak Andrea prozradila v komentáři k příspěvku, jejím tématem byl „Vandalismus na zeleni“. Herečka je tak na fotografii zachycena s pilou v ruce, jak tajně řeže malý, pravděpodobně vánoční, stromeček. Všechny fotografie, které Dereck Hard pořídil, jsou záměrně teatrální, aby upoutaly co největší pozornost a přivedly návštěvníky k zamyšlení.

Projekt podpořili umělci i sportovci

Fotografie společně s dokumentem, který k celému projektu vznikl, budou od konce tohoto týdne k vidění v prostorách Staroměstské radnice. Vstup na výstavu je zdarma a prvních několik set návštěvníků dostane i speciální kalendář, jehož součástí je i Andreina fotografie. Z dalších slavných osobností se na projektu podílela například Dagmar Havlová, Eva Samková, Jiří Korn, Matěj Ruppert či David Svoboda.

Zdroj: Instagram/andrea_ruzickova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu