Hedvika (39): Manžel měl hlad a chtěl, abych mu do práce přivezla oběd, na jehlách jsem si vyšla na stavbu

Pracuji v kanceláři a do práce zásadně chodím v kostýmcích a jehlových podpatcích. Jinak jsem ale dost ležérní typ a podpatky jsou pro mé nohy docela peklo. Reprezentovat ale nějak musím, protože pracuji pro kancelář generálního ředitele. Každý den si jezdím pro oběd do místní restaurace a čas od času se během oběda sejdu i s manželem.

Dneska to nestihnu, můžeš mi to, prosím, přivézt?

Ten den jsme byli s mužem domluvení, že se sejdeme na oběd, ale půl hodiny před schůzkou mi zavolal, že to nestíhá, a tak mě poprosil, abych mu jídlo přivezla já, že má hrozný hlad. Muž pracuje jako dělník na stavbách a zrovna byli kousek od naší oblíbené restaurace, takže jsem souhlasila. Vzala jsem tedy jídlo s sebou a vyrazila.

Vždyť si zničím boty!

Na místě byl pravý pracovní chaos, a hlavně nepořádek. Když jsem viděla ten terén, první, co mi blesklo hlavou, bylo, že si parádně zničím své botičky. Volala jsem na muže, ať si pro jídlo přijde, že tam nejdu, protože bych do práce došla jako čuně, on na mě pro změnu volal z nějaké díry, že teď nemůže, ať to přinesu a položím na okenní parapet. Moc se mi tam nechtělo, ale protože jsem se neuměla domluvit s jeho ukrajinskými kolegy, které jsem okolo viděla, rozhodla jsem se jít.

Běž po těch trámech

Blátivou cestu lemovaly dřevěné trámy, které sloužily jako jakási cestička a manžel na mě zavolal, abych se vydala po nich, že to budu mít jako lepší. No výborně, pomyslela jsem si, ty jehlové podpatky by se mi do toho bahna kolem pěkně bořily. Tak jsem si tam tak kráčela ve svém luxusním značkovém kostýmku a botičkách za nekřesťanské peníze, chlapi po mě hleděli, co že to tam je za exota, když se jeden ten trám pohnul, já jsem uklouzla, noha se mi podlomila a dáma se najednou válela v bahně.

Manžel si to náležitě schytal a já jsem do práce dorazila celá od bláta, naštvaná a se zlomeným podpatkem.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu