Hanka (28): Chtělo se mi na malou a žádný záchod nebyl v dosahu, zvolila jsem křoví a zapomněla jsem se rozhlédnout

V létě jsme byli s přáteli na procházce v přírodě, zašli jsme se podívat k blízké řece, kde se taky koupaly děti a kolem bylo i dost rybářů. Mě se ale zrovna chtělo na malou, k nejbližší hospůdce to bylo daleko a mě nezbylo než začít hledat náhradní řešení.

Tady se neschovám

Výlety do přírody mám ráda, ale současně je vždy proklínám ve chvíli, kdy se mi začne chtít na toaletu. Jakmile si totiž dám něco studeného nebo když vypiji jedno malé pivo, můžu chodit čůrat snad každou půlhodinu. Ten den bylo krásně a na osvěžení jsem si jedno pivo opravdu dala, pak jsme se vydali s přáteli na procházku.

Na břehu řeky se opalovali lidé, děti se ve vodě čachtaly a na druhém břehu byli rybáři. No a mě se samozřejmě začalo chtít na záchod. Chtěla jsem to vydržet, ale nedalo se to, a tak jsem začala hledat vhodné křoví nebo prostě místo, kde by mě nikdo neviděl. Naše partička si ze mě samozřejmě začala utahovat, že taky nemám šanci se schovat, ale já to nevzdávala.

Támhle to půjde

Hledala jsem snad dvacet minut a asi si dokážete představit, že po této době už to bylo vážně hodně akutní. Podařilo se mi ale najít jedno vhodné místo, bylo to ukryté křoví kousek dál od břehu, jenže v tom bodě se řeka stáčela, a to mi nějak uniklo. Už jsem se nestihla ani pořádně rozhlédnout, stáhla jsem kalhoty a čůrala jsem, a to hodně dlouho. Hrozně se mi ulevilo, ve chvíli, kdy jsem si ale chtěla kalhoty zpátky natáhnout, jsem uslyšela tleskání a smích.

Pak jsem se rozhlédla. O kousek dál na protějším břehu na mě šlo krásně vidět, a tak mě po celou dobu sledovali místní rybáři. Vážně jsem je pobavila. Ona se totiž řeka mírně stáčela a oni tam byli tak trošku schovaní, já jsem však nebyla schovaná vůbec.

Ale nenechala jsem se rozházet, i když jsem se opravdu styděla, zamávala jsem jim a odešla.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT