Hana Mašlíková dělí svou lásku mezi syna, koně a psy!

Modelka a moderátorka Hana Mašlíková je známá tím, že je velkou milovnicí zvířat, především koní a psů. Je majitelkou nádherného majestátního hřebce Danteho, který se bohužel letos na jaře potýkal s velkými zdravotními problémy, které vyústily až v amputaci ocasu. Doma Hance kromě čtyřletého syna Andrease dělá společnost hned několik pejsků. K teriérce, čivavě a louisianskému leopardímu psu pravidelně na několik týdnů či měsíců přibývají další. Teď naposledy kříženka Sindy.

Náhradní rodina pro týrané a opuštěné pejsky

Hanka si totiž pravidelně bere domů nejrůznější týrané, opuštěné či jiné pejsky, které potkal krutý osud. Dočasné pomoci o tyto psy se modelka věnovala již v minulosti před narozením syna a letos na jaře se k této bohulibé činnosti vrátila. Chce totiž Andrease odmala vést k pomoci němým tvářím. Modelka zároveň malého synka v minulosti několikrát pochválila, že jí se čtyřnohými mazlíčky skvěle pomáhá. Navíc prý navzdory svému věku skvěle chápe, že je u nich daný pejsek vždycky jen na návštěvě a že až se jeho stav zlepší, přijde si pro něj nová rodina. Z komentářů je patrné, že i mezi Hančinými fanoušky je mnoho psích milovníků. Modelku tak za její činnost velmi chválí a zároveň se jí svěřují i se svými příběhy.

Kůň, nebo pes?

Mimochodem za psa Hanka někdy s nadsázkou považuje tak trochu i Danteho, který je totiž na koně překvapivě mazlivý. Dokladem je série společných snímků, které modelka zveřejnila na Instagramu. Jak je vidět, Dante se naštěstí ze svých zdravotních patálií zcela zotavil. K amputaci ocasu musela Hanka bohužel přistoupit poté, co mu jeho ošetřovatelky na základě špatné rady jedné veterinářky po kastraci svazovaly ocas, aby se žíně údajně nedostaly do rány a nezpůsobily infekci. Svazovat ocas se ale koním zásadně nesmí, Dantemu se tak tato „rada“ stala bohužel osudná.

Zdroj: Instagram/ hanamaslikova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu