Dopřejte si papírovou oslavu „babího léta“!

Přidat na Seznam.cz

Léto končí, nastává podzim. Období plné slunce, radosti a optimismu střídají ranní mlhy, tmavší dny a bližší příchod večera. Nepodléhejte melancholii, zatím ještě ne! Udržte si slunce „babího léta“ a oslavte ho novými výrobky pro potěchu oka i duše!


K oslavě neodmyslitelně patří girlandy

Ty naše vám budou připomínat barevné exotické květiny!

Anketa: Co si vyrobíte jako první?
Celkem hlasů: 115
Budete potřebovat: hedvábný papír různých odstínů, vyšívací bavlnky ve stejných barvách jako je vybraný papír, skleněné voskované perly.

Hedvábný papír složte do obdélníku v několika vrstvách a vystřihněte tvar obdobný okvětnímu lístku růže. Plátky postupně zvětšujte podle toho, jak dlouhou a velkou girlandu chcete mít. Pak jednotlivé plátky skládejte do tvaru mističek, vyčnívající konec přetočte a zahněte dovnitř. Až budou hotové, navlékněte je na bavlnku a prostřídejte s korálky. Čím víc girland různých barev bude, tím také veselejší pocit!

Lampa je květinou, zlatým kalichem

Uvidíte, jak snadné je vytvořit stínidlo lampičky. Stačí ohýbat a lepit papír, objímku a kabel pak zakoupit v elektru.

Z metalického zlatého krepového papíru vystřihněte tvar okvětního plátku podle velikosti budoucí lampičky. Z obyčejného zlatého krepového papíru vystřihněte stejný tvar, jen o trochu větší. Rub metalického papíru natřete lepidlem a do středu vložte tenký drátek tak, aby přečníval zhruba o 10 centimetrů. Nahoru přilepte zlatý papír. Ještě předtím, než lepidlo zaschne, zastřihněte okraj zlatého papíru a vytvarujte celý okvětní plátek podle své představy.

Obdobně vyrobte dalších pět okvětních plátků a pět zelených lístků nad květem. Vše nechte zaschnout. Do připravené objímky přidělejte opletený kabel a těsně nad objímkou k němu pomocí přečnívajících drátků připojte nejprve okvětní plátky. Rozmístěte je tak, aby byly tři vnitřní a mezi nimi v mezerách rovnoměrně tři vnější. Podobně připevněte také zelené lístky a pravidelně je rozložte. Drátky obtočené kolem kabelu překryjte přelepením zeleným krepovým papírem.

Věčně kvetoucí kaktus

Tento kaktus vám svými kvítky bude dělat radost po celý podzim a v prosinci jej můžete snadno přeměnit na kaktus vánoční.

Budete potřebovat: papíry A4 o gramáži 80 g, dva odstíny zelené, žlutý a růžový, tavnou pistoli, květináč nebo lépe obal na květináč, drobné kamínky a nůžky.

Připravte si z barevných papírů osmicípé hvězdičky, vždy větší a o trochu menší. Ty pak poskládejte vždy v cípu přehnutím k protilehlému cípu tak, aby vám vznikly hvězdičky – mističky. Menší vložte do větší, zelené odstíny přitom střídejte. Díly k sobě lepte tavnou pistolí tak, abyste vytvořily kouli kaktusu. Stejné hvězdičky použijte také na výrobu tří kusů květů ze žlutého a růžového papíru. Ty pak vlepte na kaktus. Nechejte dobře zaschnout a položte do obalu na květináč, který vysypete kamínky.

Tip: Je možné použít koupenou polystyrenovou kouli zvoleného rozměru a jednotlivé díly kaktusu k ní připevňovat pomocí špendlíků.

Přejeme krásný zbytek odplývajícího léta a nebuďte smutní, kaktus či lampička vás při každém pohledu zahřeje u srdce!

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.