Dopřejte si papírovou oslavu „babího léta“!

Léto končí, nastává podzim. Období plné slunce, radosti a optimismu střídají ranní mlhy, tmavší dny a bližší příchod večera. Nepodléhejte melancholii, zatím ještě ne! Udržte si slunce „babího léta“ a oslavte ho novými výrobky pro potěchu oka i duše!

K oslavě neodmyslitelně patří girlandy

Ty naše vám budou připomínat barevné exotické květiny!

Anketa: Co si vyrobíte jako první?
Celkem hlasů: 272

Budete potřebovat: hedvábný papír různých odstínů, vyšívací bavlnky ve stejných barvách jako je vybraný papír, skleněné voskované perly.

Hedvábný papír složte do obdélníku v několika vrstvách a vystřihněte tvar obdobný okvětnímu lístku růže. Plátky postupně zvětšujte podle toho, jak dlouhou a velkou girlandu chcete mít. Pak jednotlivé plátky skládejte do tvaru mističek, vyčnívající konec přetočte a zahněte dovnitř. Až budou hotové, navlékněte je na bavlnku a prostřídejte s korálky. Čím víc girland různých barev bude, tím také veselejší pocit!

Lampa je květinou, zlatým kalichem

Uvidíte, jak snadné je vytvořit stínidlo lampičky. Stačí ohýbat a lepit papír, objímku a kabel pak zakoupit v elektru.

Z metalického zlatého krepového papíru vystřihněte tvar okvětního plátku podle velikosti budoucí lampičky. Z obyčejného zlatého krepového papíru vystřihněte stejný tvar, jen o trochu větší. Rub metalického papíru natřete lepidlem a do středu vložte tenký drátek tak, aby přečníval zhruba o 10 centimetrů. Nahoru přilepte zlatý papír. Ještě předtím, než lepidlo zaschne, zastřihněte okraj zlatého papíru a vytvarujte celý okvětní plátek podle své představy.

Obdobně vyrobte dalších pět okvětních plátků a pět zelených lístků nad květem. Vše nechte zaschnout. Do připravené objímky přidělejte opletený kabel a těsně nad objímkou k němu pomocí přečnívajících drátků připojte nejprve okvětní plátky. Rozmístěte je tak, aby byly tři vnitřní a mezi nimi v mezerách rovnoměrně tři vnější. Podobně připevněte také zelené lístky a pravidelně je rozložte. Drátky obtočené kolem kabelu překryjte přelepením zeleným krepovým papírem.

Věčně kvetoucí kaktus

Tento kaktus vám svými kvítky bude dělat radost po celý podzim a v prosinci jej můžete snadno přeměnit na kaktus vánoční.

Budete potřebovat: papíry A4 o gramáži 80 g, dva odstíny zelené, žlutý a růžový, tavnou pistoli, květináč nebo lépe obal na květináč, drobné kamínky a nůžky.

Připravte si z barevných papírů osmicípé hvězdičky, vždy větší a o trochu menší. Ty pak poskládejte vždy v cípu přehnutím k protilehlému cípu tak, aby vám vznikly hvězdičky – mističky. Menší vložte do větší, zelené odstíny přitom střídejte. Díly k sobě lepte tavnou pistolí tak, abyste vytvořily kouli kaktusu. Stejné hvězdičky použijte také na výrobu tří kusů květů ze žlutého a růžového papíru. Ty pak vlepte na kaktus. Nechejte dobře zaschnout a položte do obalu na květináč, který vysypete kamínky.

Tip: Je možné použít koupenou polystyrenovou kouli zvoleného rozměru a jednotlivé díly kaktusu k ní připevňovat pomocí špendlíků.

Přejeme krásný zbytek odplývajícího léta a nebuďte smutní, kaktus či lampička vás při každém pohledu zahřeje u srdce!

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT