Dobré rady, jak se starat o svůj zrak. Nepodceňujte ho

Zrak je velmi důležitý. Jenže dokud nezačnete mít zdravotní potíže a zrak se vám nezhorší, vesměs jej berete jako samozřejmost. Je to škoda, protože až sedmdesát procent našeho vnímání se děje právě očima.

Předejděte problémům a zaměřte se na to, jak pomoci vašim očím, aby byly dlouho zdravé. Vyzkoušejte tyto rady.

Relaxujte a masírujte

Svůj zrak během dne používáte prakticky nepřetržitě. Přesto byste měli myslet na to, jak ulevit vašim očím. Relaxujte. Udělejte si čas zhruba co 2-3 hodiny, v klidu se posaďte, nebo si lehněte a oči na několik minut zavřete. Můžete u toho vaše oči také masírovat. Dvěma prsty, jemně, krouživými pohyby masírujte oblast celého oka. Pohyby provádějte ve směru hodinových ručiček a poté opačně.

Další rady, které vám pomohou a udrží váš zrak v kondici

  • Pokud nosíte brýle, čas od času si je sundejte a nechte oči odpočinout.
  • Pokud chodíte na procházky, pokuste se častěji dívat do dálky.
  • Jezte mrkev, nebo pijte mrkvovou šťávu, jak nejčastěji to půjde. Mrkev opravdu velmi prospívá vašemu zraku. Můžete ji také užívat v tabletách, jako doplněk stravy.
  • Pokud jsou vaše oči podrážděné nebo unavené, použijte místo klasických kapek šťávu z aloe vera.
  • Před spaním se alespoň dvě hodiny nedívejte na obrazovku počítače či telefonu

Indické cvičení Trataka

Indické cvičení Trataka je relaxační a pomůže vašim očím. Postavte si doprostřed místnosti hořící svíčku a posaďte se čelem k ní. Zklidněte svou mysl a veškerou pozornost přeneste na svíčku. Zkuste u toho nemrkat. Pořádně prozkoumejte to, na co se díváte a potom zavřete oči a představujte si, co jste právě viděli, jak nejdéle to půjde. Toto cvičení praktikujte po dobu deseti minut a nejlépe několikrát týdně. Uvolníte nejen své oči, ale také mysl.

Buďte opatrná, pokud se chcete přiznat partnerovi k nevěře.

Oči můžete trénovat také cviky. Bez toho, abyste pohnuli hlavou, pokuste se očima dívat nejprve co nejvíc doprava, pak doleva, nahoru a dolů. Tyto cviky byste měli dělat pravidelně každý den.

Autor: Lenka Svobodová
Tagy: , ,
ZAVŘÍT