Dita (45): Stal se mi trapas ve firemní jídelně, přišla jsem si zase jako malá školačka

Pracuji jako dělnice ve velké továrně – a protože je nás tam hodně a pracujeme na směny, máme k dispozici také velkou firemní jídelnu, kam chodíme na obědy nebo večeře. Je tam vždycky hodně lidí a fronta jako v jídelně ve škole. Bohužel někteří kolegové jsou i stejná čuňata jako malé děti. Mokrá podlaha se i mně jednou stala osudnou.

Co si dám?

Míváme na výběr ze tří jídel – ten den jsem šla poobědvat s mojí kamarádkou a kolegyní od pásu, stály jsme nejprve u okýnka, kde si nahlašujeme jídla na další dny a vybíraly jsme si, co si dáme. Pak jsme postoupily ve frontě k výdejnímu okénku. Občas mi to připadá jako bych se vrátila v čase, u nás to funguje tak, že když něco někomu upadne na zem, měl by to zvednout nebo má možnost si zavolat uklízečku, která je vždy k dispozici. Asi si ale dovedete představit, že jen málokdo to opravdu udělá.

Jako žabka

Měli jsme špenát, nesla jsem si svůj tác s jídlem a vedle mě šla má kamarádka, povídaly jsme si a vybíraly jsme, kam usedneme. V tom mi ujela noha a já sebou praštila o zem. Někomu přede mnou ukápnul špenát na zem a dotyčný to nijak neřešil. Já se na něm pak rozplácla jako žába – a k tomu se na mě vysypal celý obsah tácu. Letěla polévka, špenát i zeleninový salát. Ležela jsem bezmocně na zemi, celá špinavá a hrozně jsem nadávala.

Dokonale se bavili

Všichni přestali jíst a vypukl davový ohromný smích. Všichni se dokonale bavili, ale nikoho nenapadlo, aby mi pomohl. Přispěchala až má kamarádka, která se mě snažila zvednout, já si však přisedla nohu a jak jsem se snažila zvednout, zavadila jsem a stáhla ji s sebou. Válely jsme se tam obě v tom jídle a ostatní se bavili ještě víc. No nezbývalo nám nic jiného než tu potupu nějak překousnout, zvednout se, převléknout se a jít si znovu pro další porci.

Od té doby nám říkají holky žabky, to podle toho, jak jsme se tam rozplácly, prostě jako opravdové žabky. Cítila jsem se v tu chvíli zase jako školačka.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT