Denisa (22): Nekoukala jsem na cestu a pěkně se ztrapnila, boule na čele mi to dlouho připomínala

Kamarádka se jednou přihlásila na seznamku a našla si tam úžasného partnera. Já jsem to přirozeně musela vyzkoušet taky, protože se zdálo, že u nás v okolí už prostě solidní chlapi zcela došli. Psala jsem si asi měsíc se sympatickým mužem, který ale pořád neměl čas na schůzku. Pak jsem šla jednou po ulici a zahlédla ho na druhém chodníku. Oči jsem z něho nemohla spustit.

Je to on?

O mém novém objevu ze seznamky věděla jen Klára, moje kamarádka, která mě inspirovala. Ona se na seznamce bláznivě zamilovala, a mně tak napadlo, že bych to také mohla zkusit. I když jsem si svého pana dokonalého našla, on byl časově hodně zaneprázdněný – a jen jsme si tak občas psali. Pořád jsem doufala, že to vyjde, i když jsem si chvílemi myslela, že se za počítačem schovává někdo jiný. Byl tak milý a vtipný, podle fotky krásný a vysportovaný, jen nebyl k dispozici, jak bych si představovala.

Pak jsem jednoho dne šla i s Klárou na nákupy a na protějším chodníku jsem ho spatřila. Rychle jsem najela na mobil, abych našla jeho fotku, a s Klárou jsme už z dálky dedukovaly, zda je to skutečně on. Ukázalo se, že nebyl!

Kam koukáte, slečno?

Z dálky se to hodně těžko poznávalo, navíc odhadnout takhle podobu podle jedné fotografie není snadné. Mě to ale moc zajímalo. Pořád jsem na dotyčného upřeně hleděla, a když se přiblížil a míjel nás, otáčela jsem pořád po něm. Přitom on mě vůbec nezaregistroval. Nekoukala jsem na cestu a pořád po něm hleděla a pak mi Klára řekla, že si teda nemyslí, že by to byl on, abych se na to vykašlala a v tom přišla děsná rána. Narazila jsem čelem do sloupku na chodníku, na kterém byla značka.

Probrala jsem se až na zemi, jaká to byla pecka. Úplně se mi zatmělo před očima a Klára se mě snažila vzkřísit. Nějaký kolemjdoucí jí pomáhal a ptal se mě, kam jsem koukala, že to asi musel být hodně zajímavý muž.

No to byl, ale nebyl to ten můj. Mimochodem s ním jsem se nikdy nesešla, a kromě boule na čele jsem měla po tom silném nárazu otřes mozku.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT