Darina (19): Smrt mého přítele je rána na celý život a nikdo mi nemůže pomoct

Byli dokonalý pár, milovali se celým srdcem, ale jeho nečekaná smrt je rozdělila. Darina se sice snaží vypořádat se s novým životem, který ji teď čeká, ale už nikdy nebude stejná. Smrt jejího milovaného Honzy vše navždy změnila. Rodina i přátelé se jí sice snaží pomoct, ale ona má pocit, že nikdo nechápe, čím prochází.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Byli stvořeni jeden pro druhého

Darinu a Honzu seznámili jejich společní přátelé, když se všichni sešli v létě na nedaleké přehradě. Vznikla mezi nimi láska na první pohled a po pár dnech tvořili nerozlučnou dvojici. Bylo až neuvěřitelné, jak se navzájem doplňovali, měli spoustu společných téma a celkově si dobře sedli. Honza byl první kluk, kterému Darina řekla „Miluji tě“. Zažila s ním první svůj první polibek i krásné mazlení.

Netušili, že jsou spolu naposledy

Uplynulo několik měsíců a je čekalo první odloučení. Honza jel s rodiči na prodloužený víkend k jejich známým na chatu. Před Darininým domem se loučili snad hodinu. Nechtěli se navzájem opustit ani na jediný den. Darině už se teď stýskalo, a dokonce ji ukápla i slza. Navzájem si slíbili, že jakmile se Honza vrátí, okamžitě se setkají. V ten moment ani jednoho z nich nenapadlo, že se to už nikdy nestane.

Telefon, který Darině navždy změnil život

Darina byla bez Honzy jako tělo bez duše. Celý víkend seděla doma a koukala na televizi. Nechtěla jít ani za svými kamarádkami, které v posledních měsících díky Honzovi zanedbávala. Slyšela zvonící telefon, a když se na displeji ukázalo Honzovo číslo, srdce jí zaplesalo radostí. Na druhém konci však neslyšela jeho hlas, ale byla to jeho máma, která ji oznámila, že Honza umřel. Od toho okamžiku si připadala jak ve zlém snu.

Připadala si, jako by se na svůj život dívala z povzdálí

Honza šel s tátou na výlet a v horách zkolaboval. Nikdo do té doby vůbec netušil, že jeho srdce je nemocné. Horskou túru už nevydrželo. Darině následujících několik dní splynulo v jeden chumel. Všichni se ji snažili utěšovat, ale ona jako by nikoho nevnímala. Všechny hlasy i tváře jí přišly vzdálené. Byla jak paralyzovaná. Tolik Honzu milovala a nedokázala si ani připustit, že už ho nikdy neuvidí. Trvalo několik týdnů, než se mohla vrátit zpět do školy.

Darině nemohl nikdo pomoct, připadala si opuštěná

Nikdy ve svém životě se Darina necítila tak sama, jako teď. Všichni se k ní chovali pěkně a snažili se jí pomoct, ale bylo to k ničemu. Nikdo nedokázal nahradit jejího milovaného Honzu. V hlavě jí pořád kroužily myšlenky, jak se líbali a hladili. Každý večer si četla jejich zprávy, které jí zůstaly v mobilu, a potichu plakala. Všechny jistoty se vypařily a pouze doufala, že časem se naučí se svou bolestí ze ztráty Honzy žít.

Darina momentálně neví, jak žít dál, ale snaží se najít cestu, jak se to naučit. Ztráta Honzy ji velmi zasáhla a ví, že na něj bude myslet až do konce svého života, ale rozhodla se, že bude svůj život prožívat tak, aby na ni byl Honza pyšný.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT