Daniel Radcliffe: z malého kouzelníka velkým fešákem

Daniel Jacob Radcliffe se narodil 23. července 1989 ve Fulhamu v Londýně v Anglii. Jeho otec pochází ze severoirského protestantského prostředí, zatímco jeho matka se narodila v Jižní Africe, do židovské rodiny (z Litvy, Polska, Ruska a Německa). Daniel začal hrát v malých školních produkcích jako mladý chlapec. Brzy získal roli Davida Copperfielda (1999) jako mladého Davida Copperfielda.

Daniel Radcliffe a jeho začátky

O několik let později získal roli Marka Pendela ve filmu Krejčí Panamy (2001), syna Harryho a Louisy Pendelových (Geoffrey Rush a Jamie Lee Curtis). Právě Jamie Lee Curtis skutečně upozornila Danielovu matku, že by mohl být skvělým adeptem právě na Harryho Pottera. Krátce nato byl Daniel obsazen do role Harryho Pottera režisérem Chrisem Columbusem. Po uvedení tohoto filmu se dostal do povědomí všech lidí prakticky rychlostí blesku. Jak víme, objevil se potom ještě ve všech dalších pokračováních.

Danielova tvorba

Dnes má tento mladý kouzelník 31 let a věnuje se i nadále hraní. Mohli jste ho vidět ve snímcích jako Podfukáři 2, Imperium, Ztracen v džungli, Přebytečná zátěž a mnoho dalších. Samozřejmě účinkuje také v divadle, a dokonce se mihl i v několika televizních seriálech, jako nepříklad Nebe s.r.o., BoJack Horseman, Zápisky mladého doktora, Robot Chicken a další.

Opravdu mu to sluší

Každý si Daniela jistě pamatuje jako malého, trochu rozpačitého kouzelníka s ikonickými kulatými brýlemi. Pravdou ale je, že dnes, ve svých 31 letech, je opravdu fešák, který svým zjevem dokáže okouzlit nejednu fanynku. Nicméně jeho srdce patří herečce Erin Darke, se kterou se potkali v roce 2012 při natáčení společné sexuální scény. Ani jednomu nevadí jejich věkový rozdíl, kdy je herečka o 5 let starší než on. Své soukromí si ale oba střeží, což všichni chápeme.

Teď už to opravdu není ten malý, nevinný Harry, ale opravdový, dospělý chlap.

Zdroje: IMDb, The Fact Site

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu