Dagmar Havlová zveřejnila unikátní fotku svého manžela, Mekyho Žbirky a Paula McCartneyho

Před necelými dvěma týdny celé Česko i Slovensko zarmoutila zpráva o úmrtí Miroslava Žbirky. Po oblíbeném zpěvákovi navždy zůstanou krásné písně, jako je Biely kvet, Prvá, Balada o poľných vtákoch, Zažni či duety s Marikou Gombitovou V slepých uličkách a Nespáľme to krásne v nás. Od mládí byl Miroslav Žbirka velkým obdivovatelem skupiny Beatles a právě v souvislosti s toto skutečností nyní Dagmar Havlová zveřejnila na svém instagramovém profilu výjimečnou vzpomínkovou fotografii.

Hudba v rodině

K hudbě měl Meky blízko již od dětství. Jeho dva starší bratři ho už jako malého seznamovali s různými zahraničními interprety a rovněž jeho maminka ho v hudbě vždy podporovala. Vzhledem k tomu, že maminka byla Angličanka, měl mladý Miro v porovnání s ostatními svými vrstevníky velkou výhodu v tom, že anglickým písním bez problémů rozuměl. Jednou z jeho oblíbených skupin byli samozřejmě i legendární Beatles. On sám skupinu hrát nikdy neviděl, jeho starší bratr Jason ale ano. Maminka ho totiž vzala na jejich koncert, když s ní v roce 1964 dostal povolení navštívit Anglii. Sám Meky se do rodné země své maminky nakonec poprvé podíval až v roce 1978.

Setkání s Paulem a Ringem

I když živý koncert Beatles Miroslav Žbirka na vlastní oči nikdy neviděl, se dvěma členy skupiny se později osobně setkal. Právě z jednoho takového setkání je i unikátní snímek, který Dagmar Havlová zveřejnila. V roce 2004 měl v Praze koncert Paul McCartney a Meky, jako velký obdivovatel a znalec skupiny, se s ním samozřejmě toužil setkat. Požádal tedy Václava Havla, který měl možnost se se zpěvákem před koncertem setkat, zda by se k němu nemohl připojit. Václav Havel souhlasil a v šatně pak vznikl snímek, na kterém je Paul McCartney, Miroslav Žbirka, manželé Havlovi a dcera Dagmar Havlové Nina. V roce 2011 měl Meky pak možnost vidět též zkoušku Ringo Starra, který tehdy poprvé koncertoval v Praze.

Zdroj: Instagram/dagmarhavlova_official, novinky.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu