Dagmar Havlová vzpomínala na svého manžela i maminku

Měsíce prosinec a leden bude mít Dagmar Havlová vždy spojené se vzpomínkami na svého manžela Václava Havla. Zatímco před několika týdny jsme si v prosinci připomínali desáté výročí úmrtí našeho bývalého prezidenta, první lednové dny jsou pro Dagmar ve znamení příjemnějších vzpomínek. 4. ledna uplynulo dvacet pět let od okamžiku, kdy se z Dagmar Veškrnové stala Dagmar Havlovou.

Svatba, kterou nikdo nečekal

Je pravda, že svatba tehdejšího prezidenta Václava Havla s populární herečkou známou především z rozmanitých komediálních filmů a seriálů, mnohé překvapila, až se dá říci, že i nepříjemně zaskočila. Utajená svatba, na které byl prezidentovi za svědka herec Jan Tříska a Dagmar kolegyně Táňa Fišerová, proběhla rok po smrti první prezidentovy manželky Olgy. O vztahu mezi prezidentem a známou herečkou se přitom veřejnost dozvěděla jen o dva měsíce dříve, když byla Dagmar prezidentovi velkou oporou v době, kdy mu museli lékaři odebrat část plic. I když bylo na první pohled jasné, jak moc se mají manželé rádi a jak velkou je Dagmar prezidentovi oporou a podporou, mnoho lidí jejich sňatek neslo špatně a nová první dáma se ocitla pod palbou kritiky.

Díky mamince má „sešit vzpomínek“, bohužel nejen příjemných

Naštěstí nepřející lidé ani zlí jazykové lásku obou manželů nikterak neohrozili a postupem času si herečka mnohé své odpůrce získala na svou stranu, neboť při svém manželovi vždy pevně stála, podporovala ho, bránila a starala se o něj. V souvislosti se stříbrným výročím své svatby si ale Dagmar Havlová nevzpomněla jen na svého manžela, ale také na svou maminku. Důvodem byl ale nejen sešit, do kterého její maminka nalepovala nejrůznější fotky a články z tištěných médií, které o Dagmar či obou manželích vycházely, a ze kterého zveřejnila několik snímků. Při prohlížení si totiž uvědomila, že některé články musely být pro maminku velmi smutným čtením. V komentáři se rovněž svěřila, že stejně jako bylo její mamince smutno po smrti tatínka, i jí je po Václavově smrti stále smutno. Svůj příspěvek pak ukončila dojemnými slovy: „Vzpomínám a nezapomínám“.

Zdroj: Instagram/dagmarhavlova_official

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu