Dagmar Havlová strávila prodloužený víkend ve městě lásky. Vzpomínala i na svého milovaného manžela

Jednou z mnoha osob, kterou náhlý odchod Libuše Šafránkové velmi zasáhl, byla i její dlouholetá přítelkyně Dagmar Havlová. Na smutečním rozloučení s herečkou, která v našich srdcích navždy zůstane milovanou Popelkou, pak bývalá první dáma zaujala velmi osobním projevem, kterým se jí zároveň podařilo na tvářích zdrcené rodiny a přátel vykouzlit alespoň náznak úsměvu. I pro Dagmar Havlovou to bylo velmi náročné, možná i proto se rozhodla využít volných dní k tomu, aby načerpala nové síly ve své milované Paříži.  

Paříž očima bývalé první dámy

Bývalá první dáma a herečka na svém instagramovém profilu zveřejnila několik příspěvků s fotografiemi i krátkými videi, které zachycují Paříž jejíma očima. Nezaměřuje se ale na všeobecně známé památky jako je Eiffelova věž či Louvre, které známe všichni. Vzhledem k tomu, že se velmi zajímá o historii a umění, podařilo se jí zachytit i méně známá místa a prozradit též mnoho zajímavých informací, které většina z nás nezná.

Svým fanouškům tak například ukázala několik náhrobků, které se nacházejí  v královské hrobce v St. Denis. Důvodem, proč toto místo navštívila, byla především hrobka manžela Marie Stuartovny, ve které by se mělo nacházet také srdce královny. Alespoň tak znělo její přání, mělo vyjadřovat lásku, kterou k manželovi cítila. Vdovou se Marie Stuartovna stala v pouhých osmnácti letech. Jedno z míst, která bývalá první dáma v Paříži miluje nejvíc, je Montmartre. Jak se svěřila, mohla by tu jen tak sedět a pozorovat okolí. Zavzpomínala také na to, jak místními malými uličkami kdysi velmi ráda provázela Václava Havla.

Po stopách Hemingwaye

Herečka navštívila i místa, která ve své knize Pohyblivý svátek, popisuje věhlasný americký spisovatel Ernest Hemingway. Osobně tuto Hemingwayovu veřejnosti nepříliš známou knihu bývalá první dáma považuje za jeho nejlepší. Jedná se o vzpomínkovou knihu, kterou spisovatel napsal koncem padesátých let na Kubě, a vzpomínal v ní na svá mladá léta strávená právě v Paříži. Kniha velmi osobitě zachycuje atmosféru Paříže dvacátých let dvacátého století a zároveň přibližuje mnohé významné osobnosti ze světa umění, se kterými se tu tehdy Hemingway setkal.

Zdroj: Instagram/dagmarhavlova_official

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu