Dagmar Havlová jako malířka. Koho a proč naposledy namalovala?

Bývalá první dáma Dagmar Havlová svým obdivovatelům na Instagramu odhalila jednu ze svých oblíbených činností, o které až doteď mnozí neměli ani ponětí. Herečka a bývalá první dáma totiž ve svém volném čase ráda a velmi dobře maluje.

Malovaní jako koníček i terapie

Dagmar Havlová na svém profilu zveřejnila sérii svých obrazů i s obsáhlým komentářem, ve kterém svou vášeň pro malování blíže objasňuje. Svěřila se tak například s tím, že malování jí umožňuje nejen dát průchod své fantazii a kreativitě, ale zároveň ji malování rovněž uklidňuje a pomáhá. Z tohoto důvodu tak proto často maluje například tehdy, když se nachází v nějakém nelehkém životním období.

Obraz, který chtěla původně Dagmar Havlová namalovat, byla pohádková postavička jménem Karkulín, kterého děti znají z knížek Astrid Lindgrenové. Impulzem bylo zřejmě to, že tuto pohádku herečka v současné době namlouvá do podoby audioknihy. K malování nejprve používala uhel, který má na rozdíl od jiných technik tu výhodu, že se dá smazat. Jak ale pokračovala dál, začal jí obrázek připomínat čím dál tím více něco, někoho jiného. Od uhlu herečka také přešla jako správná malířka k olejovým barvám.

Kdo z obrázku nakonec vyšel?

Představivost nakonec dovedla hereččinu malující ruku k tomu, že výsledek se velmi podobá portrétu její maminky. Dagmar pro to má i vysvětlení. Její maminka by totiž brzy oslavila sté narozeniny, a tak na ni poslední dobou herečka myslí ještě o něco více než obvykle. S maminkou Markétou Veškrnovou měla vždy velmi blízký vztah, na konci roku 2013 ji ale maminka bohužel navždy opustila. Svůj komentář bývalá první dáma zakončila láskyplnými slovy o své mamince i malým apelem, abychom si své maminky opatrovali. S tím mnoho Dagmařiných fanoušků ve svých komentářích naprosto souhlasí a zároveň chválí její výtvarný talent. Pokud se totiž podíváte na některé fotografie, zjistíte, že portrét je velmi věrný.

Zdroj: Instagram/dagmarhavlova_official

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu