Co sluší každé ženě? Krásný, stylový a nadčasový dámská oblek

Každá moderní žena potřebuje kvalitní oblek jako nedílnou součást svého šatníku. Ten se hodí pro každou příležitost. Pracovní schůzka, společenský večírek, jednání s klienty a vlastně všechny další životní situace můžete s kvalitním oblekem skvěle zvládnout.

Tento kousek zůstane moderní a vždy upoutá pozornost, v každé době a za vlády jakýchkoli módních stylů. Přesto mnoho lidí tvrdí, že oblek zabíjí ženskost. Podívejme se na mýty a fakta o dámských oblecích!

Obleky jsou jen pro muže?

Anketa: Máte doma oblek?
Celkem hlasů: 34

Muži tradičně chodili do práce a nosili obleky, zatímco ženy zůstaly doma a nosily šaty. Když necháme zastaralý obraz místa ženy v domácnosti za námi, musíme také aktualizovat naše názory na to, co patří do ženské skříně. Konkurenceschopné a rovnocenné ženy se oblékají tak, aby poskytly profesionální image vyjadřující kompetence a důvěru. Dobrý oblek to dokáže. Tento klasický oděv je uniformou profesionality a je na čase, aby ženy vydělávaly na sdělení, které oblek komunikuje.

V obleku se ztrácí ženskost

Bylo by obtížné být ženou v mužském obleku, ale ženský oblek vypadá krásně a sexy. To, že obleky byly tradičně vyráběny pro muže, neznamená, že nemohou lichotit ženskému tělu. Díky upravenému tvaru, aktualizovanému stylu a některému módnímu doplňku se dámský oblek může snadno stát vaším novým oblíbeným oblečením. Dobře navržené obleky, které jsou vyrobeny tak, aby vám perfektně seděly, předvedou vaše křivky stylovým způsobem a vaši ženskost naopak zdůrazní!

Obleky nejsou stylové

Obleky mají špatnou pověst tím, že jsou fádní a nudné, ale to je absolutní nesmysl. Moderní obleky mohou být zábavné, barevné a velmi stylové. Obávaný outfit už dávno získal nový vzhled a nový glanc. V posledních letech obleky též upoutaly pozornost celebrit. Elegantní černé kostýmy měly na sobě Nicole Kidman na London Film Festival a Meryl Streep na evropské premiéře The Post. Heidi Klum nosí stylové a zábavné obleky a Beyonce byla nedávno spatřena v New Yorku v sexy obleku.

Oblek není tak univerzální jako šaty

Je mylnou představou, že oblek je vhodný pouze pro zasedací místnost. Ve skutečnosti jsou tyto oděvy ideální volbou pro jakékoli profesionální prostředí. Ať už jste v kanceláři, za recepcí nebo podnikáte mimo kancelář, s oblekem nikdy svůj vzhled nemůžete pokazit. Na konci dne můžete pár kousků outfitu nebo jen módní doplňky vyměnit a vyrazit v obleku na večerní zábavu. Jde zkrátka o oblečení profesionální, společenské i zábavné. A šaty v mnohém předčí nejen svou univerzálností.

Dobré obleky nejsou cenově dostupné

Kvalitní oblek nemusí stát tisíce. Obleky jsou nadčasové a zároveň trvanlivé a nemusí se tak často obměňovat, jako například jiné kousky šatníku. Profesionální kancelářské šaty mohou být levnější než oblek, ale šaty nenabízí zdaleka takovou flexibilitu. Oblek lze nosit různými způsoby a v podstatě se stát řadou oblečení.

Oblek nelze kombinovat s jinými kousky oblečení

Je to přesně naopak. Přidejte k obleku několik halenek, svetříků a triček a máte vše, co potřebujete. Kupte si i původně mužskou vestu, která už je dávno i modelem přesně pro ženské linie, a okořeňte tak svůj vzhled. Pro kombinaci a změnu určitě přidejte nějakou pouzdrovou sukni či šaty, které si vezmete k saku, či k vestě a saku. Skvělá je také kombinace saka, bílé halenky a džínů, ve které můžete absolvovat i formální situace.

Oblek vás okrádá o individualitu

Jde o rozšířenou mylnou představu, která vyhovuje tomu, aby všichni vypadali stejně. S módními styly, výraznými barvami a trendy doplňky může být oblek naopak zábavným způsobem, jak nejen vyjádřit, ale také zdůraznit, svou individualitu. Existuje nespočet možností, které nekladou vaší kreativitě žádné meze. S nádechem osobitosti může být váš oblek stejně jedinečný jako vy sama!

Krása tohoto outfitu ještě nebyla plně doceněna, ale poslední roky již přinášejí revoluční změny v pohledu na ženy v obleku!

Autor: Michaela Richterová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT