Chcete se v zimě vykoupat v zamrzlém rybníce? Začněte s otužováním, podle Lucie Křížkové je nejvyšší čas!

Také jste patřili k těm, kdo před několika měsíci obdivoval některé známé osobnosti, které se v zimě koupaly v zamrzlých rybnících? Pokud jste si dali předsevzetí, že se k nim letos připojíte, nastal podle moderátorky Lucie Křížkové nejvyšší čas na to, začít s tréninkem. Lucie je známou propagátorkou trendu otužování, a jak uvedla na svém Instagramu, právě postupné otužování se, je základem úspěchu.

Postupný trénink je základ

Během loňské zimy se často zdálo, že kdo se neotužuje a následně fotky a videa nesdílí prostřednictvím sociálních sítí, jako by snad ani nebyl. Řada známých tváří i obyčejných lidí propadla trendu venkovního koupání v podmínkách, kdy rtuť teploměru klesá velmi nízko a břehy pokrývá sníh. Názory na přínos otužování pro naše zdraví jsou různorodé, od zaručeně pozitivních až po ty, podle kterých může být tento módní trend v mnohém nebezpečný. Jisté je, že pokud chcete během letošní zimy zakusit vodu v místní řece či rybníku, je nutné s otužováním začít pomalu a s dostatečným časovým předstihem.

Kdo ze slavných tváří se rád otužuje?

Právě to vzkázala ve svém příspěvku nadšencům i těm, kteří s otužováním ještě váhají, moderátorka Lucie Křížková. Vzkaz navíc Lucie doplnila fotografií v plavkách od podzimní přehrady Lipno. Ostatně o její vášni pro otužování svědčí množství dalších příspěvků, které na jejím profilu najdete, od koupání v sudu či v zamrzlé lipenské přehradě až po chůzi naboso po sněhu. Než vyrazíte do přírody, doporučuje se samozřejmě také otužování doma ve sprše či snížení vrstev oblečení, které na sebe před opuštěním domu oblékáte. Kromě Lucie Křížkové loni otužování propadly například i herečky Tereza Ramba, Nela Boudová, Eva Holubová či Kristýna Frejová, dále zpěvačka a modelka Jitka Boho či moderátorka Eva Decastelo. Uvidíme, kdo další se k nim letos připojí.

Zdroj: Instagram/lucie_krizkova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu