Český Slavík bude! Pavol Habera se ho ale zúčastnit nemůže

Pavol Habera je součástí naší hudební scény již od konce osmdesátých let. Proslavil se nejen svým působením ve skupině Team, ale také písní Když muž se ženou snídá, kterou napsal pro Karla Gotta, působením v muzikálu Tři mušketýři a v posledních letech také jako porotce v soutěži Česko Slovenská SuperStar. Za svou kariéru získal hned čtyřikrát Zlatého Slavíka.

Znovuoživení legendární ankety

Anketa popularity československých zpěváků, zpěvaček a skupin Zlatý Slavík vznikla v roce 1962. Byla organizována časopisem Mladý svět a na jejím založení se velmi podílel Ladislav Smoljak. Poslední ročník Zlatého Slavíka se uskutečnil v roce 1991, o pět let později na něj navázala anketa Český slavík. Ten se každoročně udílel až do roku 2017 a letos se po čtyřleté pauze opět vrací. Největší počet Zlatých i Českých Slavíků samozřejmě za svůj život získal Karel Gott. Toho během několika desítek let ze „slavičího trůnu“ v kategorii zpěváků sesadilo jen málo jeho kolegů. Jedním z nich byl roku 1991 Pavol Habera. Ten navíc ve stejném roce získal i Zlatého slavíka v kategorii skupin se skupinou Team, s níž už se navíc ze Slavíka radoval i ve dvou předchozích ročnících.

V Česku žije mnoho let, ale…

Na zpěváka a porotce právě probíhající Česko Slovenské SuperStar ale organizátoři ankety nezapomněli ani letos. Pavol Habera totiž na svém instagramovém profilu zveřejnil mail, který mu před nedávnem přišel. Organizátoři letošního Českého Slavíka se na něj obrátili s otázkou, zda má české občanství. Pokud by ho totiž měl, chtěli ho zařadit do kategorie zpěváků.

Zpěvák ale české občanství nevlastní, a tak se ankety účastnit nemůže. V komentáři se rovněž svěřil, že i když si ankety obecně váží, větší radost mu osobně přináší každý podařený koncert. Každý takový koncert je pro celou skupinu takovým soukromým Slavíkem. Přímý televizní přenos Českého Slavíka 2021 z Hudebního divadla Karlín se uskuteční 19. listopadu 2021.

Zdroj: Instagram/ pavolhabera

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu