Božena (55): Naše dcera dělá zaměstnání, které nemůžeme skousnout. Pro peníze s tím ale skončit nehodlá

S manželem máme docela spokojené manželství. Samozřejmě že se občas pohádáme a sem tam proběhla i nějaká ta krize, ale vždy jsme to společně překonali. A to hlavně kvůli naší dceři Vandě, která pro nás znamenala celý svět. Byla totiž opravdu vymodlená a doktoři říkali, že je prakticky zázrak, že je mezi námi.

Mé těhotenství bylo hodně rizikové, a to hlavně z toho důvodu, že jsem před tím prodělala 3 samovolné potraty. Proto jsme už snad ani nevěřili, že by se to mohlo podařit a my budeme mít opravdu své dítě. Vanda byla opravdu zázrak, a tak jsme ji celý život střežili jako oko v hlavě. Uznávám, že jsme asi udělali chybu v tom, jak jsme ji rozmazlovali, ale my jsme jí chtěli opravdu dopřát vše, aby se cítila jako v bavlnce.

A jelikož to byla holčička, od malička jsem ji parádila a kupovala krásné šatičky. Tato péče se na ní „podepsala“ v tom smyslu, že si již na základní škole začala hlídat svou váhu a sledovat nejnovější trendy. Sice to něco stálo, ale co bychom pro svou holčičku neudělali. Takže na střední škole již pravidelně navštěvovala solárko, chodila na manikúru, pedikúru, na kosmetiku a ke kadeřníkovi. Byla jsem pyšná na to, jak krásnou dcerku se nám podařilo přivést na svět.

Svého vzhledu začala využívat

V hloubi duše jsem si přála, že by mohla díky svému vzhledu vydělávat pěkné peníze, dokud je mladá. Ale samozřejmě jsem myslela dráhu modelky nebo třeba moderátorky v televizi, nikdy by mne nenapadlo, že se sníží k takové, pro mne podřadné, práci. Po maturitě jsme začali přemýšlet, co s Vandou dál. Studijní typ moc nebyla. Ale pokud byste se jí zeptali, co je aktuálně trendy, dokázala by vám udělat i hodinovou přednášku.

Naše městečko jí začalo připadat malé, a tak se rozhodla, že se přestěhuje do Prahy, kde podle ní může vydělat více peněz než u nás. Tady nárazově fotila nějaké reklamy, ale nic extra to nebylo. Takže vzala úspory, my jsme jí samozřejmě také přidali, a hurá do našeho hlavního města. Doufali jsme, že se díky svým kontaktům dokáže uplatnit a začít slušně vydělávat. No, to teda dokázala!

Jsem masérka a nestydím se za to

Když k nám poprvé přijela „na návštěvu“ ze svého nového bydliště na víkend, těšili jsme se, jak nám bude povídat, co se jí podařilo. Přes telefon nám jen prozradila, že si našla práci a že má hodně peněz. Měli jsme obrovskou radost, že se Vandě začalo dařit a nemohli se dočkat, až nám prozradí, pro kterou modelingovou agenturu začala pracovat. Jaký byl ale šok, když nám prozradila, že se z ní stala erotická masérka! A to se tím prakticky chlubila! Nedokázali jsme pochopit, jak naše malá Vanda může dělat něco takového!

Vždyť jsme normální rodina, vždy jsem si myslela, že tyto práce dělají jen holky z dětského domova nebo rozvrácených rodin, kde je velký problém ve výchově – a vždy jsem za to obviňovala rodiče a odsuzovala každou takovou práci. A teď to začala dělat i moje dcera! Moje malá vymodlená holčička. Vůbec jí nevadilo, že ji prosím na kolenou, aby si takto neničila život a pracovala jako normální lidé. Vanda je naprosto zaslepená penězi, které si dokáže vydělat. Jelikož je opravdu krásná, je prý ve své „práci“ opravdu oblíbená.

Té práce se nevzdám

Vanda si teď připadá „na úrovni“, když má peníze a s holkami z práce chodí do luxusních klubů. Občas prý dělá i společnici. Je mi jasné, kam tato její „kariéra“ povede.

Jak jí mám vysvětlit, že dělá největší chybu svého života, když síla peněz je pro ni tak důležitá?

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT