Bazarové věci mají své kouzlo. Jak objevit skutečný poklad třeba na internetu?

Možná si také občas říkáte, že naše planeta už toho vyprodukovala tolik, že některé věci prostě není třeba kupovat nové. Máte úplnou pravdu. Pojďte se s námi podívat na parádní tipy, díky kterým ušetříte, a ještě se vám podaří ulovit krásné věci, které jsou nejen funkční, ale také doslova kouzelné.

Je to vášeň

Ještě, než začneme, musíme vás upozornit – kupování bazarových věcí se může stát vaší velkou vášní, které dočista propadnete. Je úplně jedno, zda budete nově restaurovat nábytek, nebo se rozhodnete své rodině nakupovat oblečení z druhé ruky, které je svou kvalitou lepší než běžný textil z obchoďáku. Když se v tomto oboru naučíte pohybovat, můžete vašemu rodinnému rozpočtu nejen ušetřit, ale i nějakou tu korunu přidat. Prodej bazarových věcí je totiž velmi vítaným příspěvkem do rodinného rozpočtu.

Kde hledat poklady?

Ze začátku se klidně vydejte prozkoumat, co nabízí okolí vašeho bydliště. Je v blízkosti vaší ulice nějaký bazar, ve kterém jste nikdy dříve nebyla? Zkuste do něj nahlédnout a udělejte si představu o tom, jaké zboží nabízí. Není to nic pro vás? V tom případě není nic jednoduššího než se například na sociální síti Facebook stát fanouškem některé ze stránek, která vás bude zajímat.

Obecné bazary jsou v každém okresním městě, a poté si vyhledejte specializované stránky, které sdružují lidi zajímající se o konkrétní věci. Nejlépe tak zjistíte, jaká oblast vám sedí nejvíce. Bude to dětské oblečení? Outdoorové vybavení? Auto součástky? Knihy? Nebo třeba starožitný nábytek nebo numismatika? Je jen na vás, co se stane vaším novým koníčkem!

Jaké barvy oblečení musíte letos mít? Barevné trendy, které budeme nosit v roce 2020.

Co je výhodné kupovat z bazaru?

Nová věc je skutečně nová jen a pouze pár hodin po svém prodeji. Poté už se stává součástí běžného života, a používání na ní prostě jde vidět. Je tedy mnohdy velmi nelogické se obklopovat stále novými věcmi, které jsou předražené. Pojďte se podívat na pár tipů, jak ušetřit, a kde si nakoupit vše, co potřebujete, aniž byste museli kupovat novou věc.

Dětské oblečení. Všichni dobře víme, že děti rostou jako z vody. A při dnešních cenách textilu a možností obdarování ze stran kamarádů nebo rodiny se tak často stane, že dítě danou věc ani nestihne vynosit. Už jste to někdy zažila? Nejste v tom ale sami. Některé rodiny mají oblečení takový přehršel, že se ho rozhodly prodávat.

Čtěte také: Oblékat se ekologicky? Žádný problém.

Nábytek. Nikdy vás nenapadlo kupovat nábytek z druhé ruky? V tom případě jste ještě stále v zajetí konzumního stylu života. Na tom není nic špatného – je to systém, ve kterém jsme všichni vyrůstali, a proto nás ani nenapadlo, že by to šlo udělat jinak. Přitom stačí, když se podíváte na současné bytové trendy, kde z každého koutu dýchá nový a neotřelý hygge styl. Tento styl vyznává pohodu a radost rodinného koutu.

Zútulnit si svůj domov v jednotném stylu lze právě i pomocí bazarových věcí. Budete si vyrábět nový nábytek z použitých palet? Nebo zkusíte koupit přes internet sekretář z pozůstalosti, a pomocí jednoduché patiny mu dáte nové místo třeba ve vaší kuchyni nebo na zahradě? Stačí jeden nápad, a celý váš domov se může proměnit v kouzelné místo s vlastní duší.

Vše, co potřebujete. Brzy zjistíte, že z druhé ruky se kromě potravin dá sehnat skutečně všechno. Ušetříte a nebudete pouhými konzumenty.

Nepřehlédněte: Jak dostat z oblečení skvrny od potu?

Už se těšíte na nové dobrodružství a životní výzvu? Přejeme vám skvělé úlovky!

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT