Barvené vlasy vyžadují extra péči. Naučte se, jak na to

Dnes je barvení vlasů již úplným standardem. Jen málokterá žena se může pochlubit tím, že má zcela přírodní nikdy nebarvené vlasy. Barvení nám může velmi přidat na kráse a podpořit naši přirozenou atraktivitu, ale stejně tak nám může způsobit vážné problémy.

Co si budeme nalhávat, zvlášť domácí neodborné pokusy o barvení většinou nekončí dobře, a navíc si jimi můžeme vážně poškodit vlasy. Dokonce i profesionální barvy vlasy zatěžují a barvená hříva tedy vyžaduje speciální péči, která bude obnovovat jejích sílu, krásu a lesk. Víte, jak o barvené vlasy správně pečovat, aby byly vždy zdravé, silné a dělaly vám jen samou radost? Inspirujte se těmito triky, které vám pomohou dopřát vlasům přesně to, co potřebujete.

Líná huba, holé neštěstí

A při péči o vlasy to rozhodně platí. Kadeřník, který vás barví, by měl být profesionálem, který bude schopen vám odborně poradit ohledně další péče a doporučit vhodné produkty. Nebojte se zeptat na složení barvy, na to, jakým způsobem působí na vlasy, a co můžete udělat pro to, aby vlasy zůstaly zdravé a silné. Dobrý kadeřník vám bude schopen odpovědět a bude také používat takové produkty, které jsou k vlasům šetrné.

Pozor na časté mytí

Zejména majitelky mastnějších vlasů zde musí trochu přibrzdit. Pokud jste zvyklá mýt si vlasy denně, pak vám může barvení mírně zkomplikoval život. Je totiž jasné, že čím častěji si vlasy budete mýt, tím rychleji se bude barva vymývat. Jenže to také znamená nutnost brzkého barvení a tím pádem i větší celkové poškození vlasů. Chcete-li barvu udržet co nejdéle zářivou a jako novou, pak zkuste mytí maximálně omezit. Nezapomeňte také používat produkty, které jsou speciálně určeny na barvené vlasy. Tyto přípravky barvené vlasy vyživují a chrání barvu před vymýváním.

S úpravou opatrně

Podobná omezení platí i pro úpravu vlasů. Vlas je barvením poměrně významně narušen a typicky ztrácí vlhkost a pružnost. Takový vlas je pak velmi náchylný k jakémukoliv poškození. Libujete-li si v náročných úpravách vlasů s pomocí kulmy nebo žehličky, je na místě vás varovat. Vaše vlasy budou trpět ještě více než normálně, a proto investujte do opravdu spolehlivé ochranné péče. Důležitá je hydratace i výživa vlasů. Podpořit zdravý růst a sílu vlasů můžete i s pomocí potravinových doplňků.

Při barvení tedy mějte na paměti následující:

  • Buďte připraveni na to, že vaše vlasy budou vyžadovat extra péči.
  • Buďte ve výběru barvy obezřetní a neexperimentujte zbytečně.
  • Vždy se svěřte do rukou profesionála, který vám bude schopen zajistit odborné barvení, které je bezpečné pro vaše vlasy a dopadne tak, jak si přejete.

Rozhodně vás nechceme od barvení vlasů odradit, protože často nám příroda skutečně nenadělila ideální odstíny vlasů. Chceme ale jen upozornit, že péče o barvené vlasy je náročnější a je dobré s tím dopředu počítat.

 

 

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT