Bára Štěpánová: Jaký byl a je život s filmovým seriálem?

Přidat na Seznam.cz

Diváci Báru Štěpánovou znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde představuje starostlivou, ráznou a upovídanou Babetu. Bára říká, že svou postavu v seriálu má sice moc ráda, ale s ní samotnou má jen málo společného.

Seriál můžeme na televizních obrazovkách sledovat už opravdu dlouho, ale stále se těší veliké oblíbenosti. O tom, jak se žije se seriálem, nám Bára pár věcí prozradila.


Co prozradila Bára o Ordinaci?

Sama Bára se někdy diví, jak je možné, že Ordinace má stále tolik příznivců. “Musí tam zkrátka být něco, co diváky pořád baví a přitahuje. Ale nikdo neví, co to je.“ Bára prý zná i mnoho mužů, kteří seriál napjatě sledují. Navíc mezi pravidelné diváky patří i osobnosti, od kterých by to nikdo nečekal. Například Vlasta Chramostová, vědecká pracovnice Dáša Havlová (manželka Ivana Havla) a podobně. „Intelektuálové“ tvrdí, že si u seriálu bezvadně odpočinou.

Diváci milují filmovou postavu a s hercem si ji obvykle ztotožní. Pravda je, že práce scénáristů je na prvním místě, ale herec roli dotváří, dává jí duši. Zajímavé je, že lidé mají rádi i ty herce, kteří mají zápornou roli.

Bára versus Martin Zounar

Ne každý ale Ordinaci miluje. Někteří herečtí kolegové prý práci na seriálu sami ukončili, a pak jej kritizovali. Někomu zkrátka přijde, že seriál je takzvaná „béčková“ záležitost a že to nemá s filmovým uměním nic společného. Ale Bára Štěpánová je za svou roli ráda a nestydí se za ni.

Ačkoli je role Babety hodně humorná, v komediích jste vidět Báru Štěpánovou příliš často nemohli. Má raději dramatické role a svému kolegovi Martinovi Zounarovi zpočátku vyčítala, že před kamerou příliš blbne a „jde divákům naproti“. Jenže seriály fungují právě takovým způsobem, takže Bára svůj názor přehodnotila. Cílem je, aby se divák bavil a každý díl si prostě užil.

Bára a kritika

Co se týče kritiky, ta Báru zajímá – jde o názory, které každého mohou v jeho práci posunout a zdokonalit, a to nejen v profesi herecké. Bohužel, je tu příliš mnoho kritiky zlé a nesmyslné, která člověka mrzí. K tomu Bára říká, že ji to zraňuje. „Nejsem tak rázná a energická jako moje postava v Ordinaci, neumím se nad tento typ kritiky povznést. Moc si nevěřím a nemám velké sebevědomí.“

V tuhle chvíli je Bára s prací spokojená, ale kdyby se pro ni objevila nějaká pěkná role ve filmu, byla by vysloveně šťastná.

Také jste fanoušky Ordinace? Nemusíme hodnotit kvalitu seriálu, divácká sledovanost hovoří za vše. Ale vidět Báru Štěpánovou po dlouhé době zase v nějaké filmové roli, to by bylo určitě skvělé!

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.