Balzámy na rty: Účinná pomoc v boji se suchými rty nejen v zimním období

Obzvláště v zimě, kdy je nízká teplota nepříznivá pro naši pokožku, mohou trpět i rty. Praskání a loupání kůže dokáže být pořádně nepříjemné. Právě proto se hodí mít nejen v zimě neustále balzám na rty, ten je totiž první pomocí při narušených rtech a koutcích. Navíc v době nošení roušek dostávají rty zabrat ještě více než obvykle.

Péče o rty

Jakmile nastává zimní období, naše pokožka si žádá ještě větší péči. Stejně tak, jako pleť potřebuje v tomto období výrazně větší hydrataci, i rty potřebují více vyživovat. Před ošetřením se hodí použit jemný peeling, díky kterému se zbavíte odumřelých buněk, rty tak budou svěží a jemné.

Následně pak můžete použít pečující produkt, který rtům dodá vyživující a zvláčňující složky. Pro regeneraci tenké pokožky se skvěle hodí například vitamin E, skvělý je však také měsíček lékařský, propolis a různé přírodní olejíčky.

Jestliže jste si zvykli nosit rtěnku, hodí se vědět, že nosit balzám je důležité i pod rtěnku. Buď můžete využít klasický balzám na rty, nebo speciální podkladovou bázi, která se pod rtěnku přeci jen hodí více. Pro tyto účely jsou skvělé produkty s obsahem bambuckého másla, glycerinu či včelího vosku. Hodí se mít balzám vždycky po ruce.

Záchrana vysušených rtů

Užívání různých hydratačních produktů byste měly provádět preventivně. Avšak ne vždy se to podaří a může se stát, že se rty dostanou do stadia, kdy už jsou extrémně vysušené a začínají praskat. V takovém momentě je potřeba přistoupit k účinné léčbě tohoto nepříjemného problému.

Nejlepší jsou pro obnovu a změkčení rtů balzámy s obsahem vazelíny, jojobového oleje, panthenolu či také konopí. Nejedná se sice o žádné voňavé příjemné balzámy, avšak je u nich zaručený léčebný účinek, který vám pomůže od bolestivého popraskání.

Regenerace

Jestliže jsou na tom vaše rty dlouhodobě špatně a nedaří se vám je dostatečně hydratovat, měly byste sáhnout po silně regeneračních produktech. Ty nejčastěji obsahují glycerin, dexpanthenol a vitaminy C a E. Kromě toho jsou ceněnou složkou také přírodní oleje, například avokádový či bambucké máslo.

Pro naše rty je důležitá také UV ochrana, a to nejen v létě. Vybírejte tedy balzámy, které poskytují ochranu před slunečním zářením.

Rostlinná pomoc

Síla bylinek se využívá v mnoha odvětvích, proto seženete i rostlinné balzámy. Mezi ty nejlépe účinkující na suché rty patří produkty s obsahem měsíčku lékařského a rakytníku. Tyto rostliny navíc mají také obecně prospěšný účinek na náš organismus. Pokud hledáte něco s okamžitým účinkem, sáhněte po konopném balzámu. Jeho pořizovací cena je sice poněkud vyšší, jelikož se lisuje zastudena z konopných semen, avšak kanabinoidy v kombinaci s oleji skvěle fungují.

Různých balzámů na rty si můžete pořídit stovky druhů. Ty nejběžnější pořídíte už za pár desítek korun a pro běžnou hydrataci zcela stačí. Avšak důležité je používat je pravidelně.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu