Anna Geislerová má svou hvězdu na chodníku slávy!

Mít svou hvězdu na slavném Hollywoodském chodníku slávy je snem většiny umělců ze světa filmu, hudby a televize. Víte ale, že jeho obdobu máme i u nás v Čechách? Nachází se před Velkým kinem ve Zlíně, kde se každoročně koná Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Letos na chodníku přibyly další dvě hvězdy. Jedna z nich patří i herečce Anně Geislerové.

„Český Hollywood“

Slavná herečka se se svým nejnovějším úspěchem pochlubila prostřednictvím série krásných snímků na svém instagramovém profilu. Navíc kromě hvězdy slávy získala též čestný hvězdný doktorát místní univerzity „za okouzlující šarm a talent v mnoha uměleckých oborech“. Kromě Anny letos svou hvězdu na chodníku získala i další oblíbená herečka Klára Issová. Na jednom ze snímků můžeme vidět obě herečky společně s Vendulou Pizingerovou, která je patronkou chodníku. První hvězda, která se v roce 2006 na chodníku objevila, byla ta patřící symbolicky Tomáši Holému, dětské hvězdě snímků Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny či Pod Jezevčí skálou.

Kdo další má svou hvězdu?

Na chodníku v době festivalu každoročně přibydou dvě až tři nové hvězdy. V průběhu uplynulých let tak svou hvězdu získali například herci Jan Čenský, Tereza Brodská, Jiřina Bohdalová, Zuzana Bydžovská, Marek Eben, Ivana Andrlová, Jan Hrušínský či Jiří Mádl. Kromě herců zde mají svou hvězdu i někteří režiséři, například Filip Renč či Jiří Strach. První ročník zlínského filmového festivalu se konal již před šedesáti lety v roce 1961. Festival se od počátku zaměřuje na hrané a animované snímky pro děti a mládež a také na evropské debuty. Hlavní cenou pro vítěze je Zlatý střevíček. Letošní ročník se konal nejprve v online podobě v tradičním termínu na přelomu května a června, kdy obvyklá podoba nebyla možná vzhledem k pandemii koronaviru, a nyní od 9. do 15. září pak proběhl festival již v klasickém formátu.

Zdroj: Instagram/geislerka

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu