Anketa Český slavík se po znovuobnovení dočkala hned tří nových vítězů

Po čtyřleté pauze se v pátek 19. listopadu vrátilo slavnostní vyhlášení ankety Český slavík. Galavečer, kterým provázeli moderátoři Aleš Háma a Ondřej Sokol, se odehrál v Hudebním divadle Karlín. Minulé ročníky se přitom konaly v budově Státní opery v Praze. Jiné místo ale nebylo jedinou změnou, které se anketa dočkala. Změnila se podoba sošky, kterou vítězové získali, i hlasovací systém. Možná i díky němu mělo nakonec hlasování o nejlepšího zpěváka, zpěvačku i kapelu tři nové vítěze.

Úspěšný rok pro Ewu Farnou

V kategorii zpěvaček se vítězkou poprvé stala Ewa Farna. Ocenění je pro ni nejen krásným dárkem k patnácti letům na hudební scéně, které Ewa letos oslavila, ale také završením úspěšného roku. Jen před několika málo dny totiž zpěvačka společně s novou deskou oznámila i nový přírůstek do rodiny, který společně se svým manželem a členem své doprovodné skupiny Martinem Chobotem očekává. Právě tomu zpěvačka následně vyjádřila díky ve svém příspěvku na Instagramu, neboť si uvědomila, že pod náporem emocí možná ne všem poděkovala v rámci přímého přenosu tak, jak chtěla. Jejímu muži tak například patřila slova: „Můj muži bezinstagramový! Jsi frajer. Jsi MUŽ. Jsi táta. A jsem z Tebe celou dobu hotová. Sedět v první řadě umí každý, když mu záře reflektorů nevadí, ale udělat to, když to není nic pro Tebe, je opravdu podpora.“ Kromě manžela Ewa ve svém rozsáhlém příspěvku poděkovala také rodičů, kapele či manažerovi.

Hattrick Marka Ztraceného

V kategorii zpěváků se změna na „slavičím trůnu“ samozřejmě očekávala. Vzhledem k tomu, že Karel Gott nás bohužel před dvěma lety navždy opustil, bylo jasné, že vítězem se po mnoha letech stane někdo jiný. Vítězství nakonec získal zpěvák Marek Ztracený. Jeho kariéra, která začala v roce 2008 hitem Ztrácíš, který z něj udělal i Objev roku v Českém slavíku 2008, byla lemována nejen úspěchy, ale i pády. Ostatně tak se jmenuje i jedno z jeho oceňovaných alb z roku 2015. Jedním z nejdojemnějších okamžiků večera bylo předání ceny Marku Ztracenému z rukou Ivany Gottové. Mimochodem Marek Ztracený v roce 2018 Karlu Gottovi napsal jednu z jeho posledních nových písní s názvem Ta pravá. Kromě Českého slavíka v kategorii zpěvák si Marek Ztracený odnesl i cenu Absolutní Slavík a Slavíka za nejoblíbenější píseň roku. Jak napsal na svém Instagramu hattricku si velmi váží.

Mirai „přidal“ a zvítězil

Českého slavíka v kategorii kapela získala skupina Mirai. Její členové na sebe upozornili již v posledním ročníku ankety v roce 2017, když se stali Objevem roku a jejich píseň Když nemůžeš, tak přidej se stala nejoblíbenější skladbou roku. Frontman Mirai Navrátil nyní „hájí čest“ skupiny také v soutěži StarDance…když hvězdy tančí.

Zdroj: Instagram/ewa_farna93, marekztraceny,miraimusic,

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu