Anežka (29): Udělala jsem velký nákup, ale u pokladny jsem zjistila nepříjemnou věc. Za všechno mohla dcera

Každý týden chodím na velký nákup, abych měla dostatek potravin na vaření i svačiny. Chodím vždy se svou šestiletou dcerou, kterou hrozně fascinují pokladny a paní prodavačky. Taky si na obchod moc ráda doma hraje. Její záliba v této hře mi ale jednou způsobila pěkné potíže.

Vždyť jsem tu měla tisícovku

Jako každý týden, tak i tentokrát jsem jela přesně podle předem připraveného seznamu. Mívám i propočítáno, kolik budu asi platit, abych měla přehled, a hlavně dostatek peněz u sebe. Nosím hotovost, kterou dostávám na brigádě. Peníze mám přirozeně vždy ve své peněžence.

Vyskládala jsem na pás jako vždy nákup a naskládala si ho do tašek, dcera mi pomáhala – a pak došlo na placení. Když jsem se ale podívala do peněženky, vůbec nic v ní nebylo! A to mi bylo hodně divné. Začala jsem se samozřejmě omlouvat, ale nešlo mi do hlavy, kam se peníze mohly podít. Kdyby mě někdo okradl, přece by vzal celou peněženku, kterou jsem měla celou dobu v kabelce. Snažila jsem se to paní pokladní nějak vysvětlit, pořád jsem opakovala, že jsem měla u sebe tisícovku a jsem si tím jistá. Jenže za mnou byla fronta – a paní za pokladnou moje pohádka příliš nezajímala.

Všechno vrátit!

Zboží jsem pak musela potupně vyskládat z tašek a zase ho vrátit, všichni se na mě dívali – a to vůbec nebylo příjemné. Dcera se celou dobu dobře bavila a vůbec nic neříkala, několikrát jsem se jí ptala, zda si něčeho nevšimla, pořád jsem měla za to, že mi peníze musel někdo z peněženky vytáhnout nepozorovaně.

Chtěla jsem si hrát

Mé podezření se taky potvrdilo, jenže všechno to bylo jinak. Až doma jsem zjistila, že peníze si z mojí peněženky půjčila dcera, která si chtěla opět hrát na obchod, ale umělé penízky jí už nestačily. Dala si je doma do své pokladny a nějak je opomněla zase vrátit. A to jsem na to přišla úplnou náhodou. Když jsme přišly domů, šla si dcera opět hrát a já jsem zahlédla, jak jí z plastové pokladničky vyjíždí moje fialová tisícikoruna.

Dcera dostala dlouhou přednášku o tom, že mi nesmí chodit do peněženky, a nakupovat už raději chodíme do jiného supermarketu.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu