Aleš (35): Nedokážu být věrný, ani když miluju. Ale reakce přítelkyně mě naprosto šokovala

S věrností k jedné ženě jsem si hlavu nikdy nelámal. Vždy jsem měl nějakou bokovku, ale šlo jen o sex. O city ne. Když jsem poznal Mirku, rozhodl jsem se to změnit a zkusil jsem být jen s ní, ale po pár měsících jsem stejně pokušení neodolal. Ona mě však miluje a občasné úlety mi toleruje. Je to žena mého života.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od našeho milého čtenáře. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Monogamie nebyla nikdy pro mě

Od mládí jsem všude jen poslouchal, že vztah mezi ženou a mužem je něco speciálního. Měl by být jednoznačně monogamní. Tohle jsem však považoval pouze za blábol žen, které chtějí muže vlastnit. Po nikom přece nemůžete chtít, aby byl věrný celý život jen jedné osobě. Vždyť ani sex s jednou a tou samou ženou nemůže být zábavný. A tak jsem si našel vlastní pravidla, podle jakých jsem se začal řídit.

Žádná holka nechtěla přijmout fakt, že nebude mou jedinou

První holka, se kterou jsem začal chodit, můj názor rozhodně nesdílela, a proto jsme se také velmi rychle rozešli. Nechtěla přijmout fakt, že nebude mou jedinou. Chtěl jsem k ní být upřímný a řekl ji na rovinu, jak si to představuji – a pohořel jsem. S druhou holkou jsem už na to šel chytřeji. Před ní jsem tvrdil, že mám jen ji, a tak jsme prožívali spokojený vztah, i když to nebyla pravda. Ale stejně mě jednou nachytala a byl konec.

Až kvůli Mirce jsem se chtěl změnit

Poté jsem se delší dobu nevázal. A tohle bylo super. Užíval jsem si jen nezávazného sexu s kýmkoliv a kdykoliv jsem chtěl, dokud se neobjevila Mirka. Naprosto mě okouzlila a já snad poprvé v životě zatoužil po opravdovém vztahu, kde budeme jen my dva. Jenže v té době už mě má pověst předcházela – a ona si se mnou nechtěla nic začít. Trvalo mi to hodně dlouho, než jsem ji přesvědčil, že jsem se změnil. A byla to muka, protože celou dobu jsem držel opravdu celibát.

Miloval jsem ji víc, než svůj sexuální život

Nakonec souhlasila, a na rande jsme šli. Mirka byla prostě jiná. Ohromovala mě svým vtipem a inteligencí. A také tím, že pro mě byla tolik nedostupná. Po několika schůzkách jsme se spolu stejně vyspali a já jí svatosvatě slíbil, že ji nikdy nepodvedu. Dodržoval jsem to několik měsíců. A dokonce jsem v tom opravdu neviděl žádný problém. Láska k ní byla silnější než můj přirozený pud.

Přestože jsem ji miloval, začal jsem toužit po jiných ženách

Jenže tak jak každého dobrého jídla se přejíte, tak vás také může omrzet sex jen s jednou osobou. A to se pomalu začalo dít. Najednou jsem se opět otáčel skoro za každou sukní a začal mít sexuální fantazie o jiných ženách. Mirku jsem však stále hluboce miloval a věděl jsem, že je žena mého života, a tak jsem se svým potřebám snažil bránit, jak jen to šlo. Ale bylo to marné.

Nevydržel jsem to

Jednoho dne jsem šel s kamarády na pivo a potkal jednu ze svých bývalých milenek. Něco jsme vypili a ani sám nevím, jak se to stalo, ale vyspal jsem se s ní. V ten moment jsem si na slib, který jsem dal Mirce, ani nevzpomněl.  Druhý den jsem jen čekal, jestli se to k mé lásce donese, nebo ne. Bohužel doneslo. Chvíli mi to vyčítala, ale kupodivu to nakonec přešla. Tohle jsem nečekal. Byl jsem připravený na to, že mě opustí.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Aleš a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Mirka mi navrhla neobvyklé řešení

Znovu jsem se zařekl, že už to nikdy neudělám, ale zas to vydrželo jen pár měsíců a situace se opakovala. Mirka na to zase přišla, ale ani tentokrát jsme se nerozešli. Rozhovoru o tomto tématu jsem se však nevyhnul. Moje přítelkyně mě však naprosto šokovala. Řekla mi, že mě opravdu miluje a uvědomuje si, jak těžké pro mě je odolat, ale je schopná mi tolerovat občasné úlety, ovšem pod podmínkou, že budou diskrétní a nebudu ji zesměšňovat na veřejnosti.

Honza (30): Partnerky nechtějí tolerovat mou sbírku hmyzu. Nevím proč

Tohle jsem vážně nečekal. Za to jsem ji začal milovat ještě mnohem více. Od té doby náš vztah jen kvete. Já si občas odskočím a ona dělá, že to neví. Nevěřil jsem, že by to tak mohlo fungovat, ale je to tak.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT