Alena Schillerová kontroluje obchody. Za co jí sledující ostře kritizují?

Je tomu teprve pár dní, kdy se provalilo, že vláda podpořila příspěvkem ve výši půl milionu korun propagaci na sociální síti Tik Tok a už je na světě další video, při kterém některým sledujícím tuhne krev v žilách. Tentokrát ho na sociální sítě přidala ministryně financí Alena Schillerová. Svým jednáním ale společnost spíše pobouřila.

Nezodpovědné chování

Ačkoli paní ministryně přijíždí na místo za účelem přísné kontroly obchodních řetězců, aby zjistila, jak jsou na tom s nabídkou respirátorů, sama se dopouští prohřešku a riskantního chování již v úvodní řeči, kdy ji kameraman nahrává v autě.

Diváci si totiž na první pohled všimli, že paní ministryně nemá při jízdě zapnutý bezpečnostní pás a velmi důrazně ji na to v komentářové sekci upozornili. Tvrdili totiž, že někdo, kdo ve videu káže, by měl alespoň na oko dodržovat bezpečnostní opatření.

Politik nebo influencer?

Po uvedení do problematiky ministryně vystupuje z luxusního vozu, aby zamířila do první kontrolované prodejny. Zde si sledující všímají dalšího nešvaru. Někteří totiž počítali s tím, že se paní Schillerová obleče do více reprezentativního oděvu, než je kožený křivák, černé džíny a zlatý řetěz na krku.

Respirátory pro všechny

Video ale přináší divákům i dobré zprávy, které se týkají respirátorů. Ukazuje se, že ve větších supermarketech jsou již přístupné, a to za velmi dobré ceny. Ministryně také od obchodních zástupců zjišťuje, zdali je počet při nákupu nějak omezen a ukazuje se, že nikoli, a každý zákazník se poroto může vybavit podle svých potřeb.

Bylo to skutečně nutné?

V neposlední řadě vyvolal kontroverzi také účel videa. Někteří sledující se ptají, zdali bylo skutečně nutné investovat energii, peníze a čas do propagace, když je třeba dělat mnohem závažnější rozhodnutí. K tomu se zatím ministryně nevyjádřila, ale možná se na její odezvu můžeme těšit v dalším videu nebo příspěvku.

Autor: Tereza Hotovcová
zavřít reklamu