Alena (39): Manžel si dopisuje s jinou ženou. Je tato virtuální nevěra opravdu nevěrou?

Nikdy jsem si nemyslela, že se mi v životě přihodí taková věc. Mé manželství jsem brala jako to, které je spokojené a že veškeré problémy jsme s manželem schopni vyřešit. Asi jsem se mýlila, protože nyní přemýšlím, jestli je mi manžel nevěrný, nebo ne.

Pohodový rodinný život

S Jindrou jsme se brali hned po ukončení vysokoškolských studií. Byli jsme oba ve stejném ročníku, jen jsme každý studovali jiný obor. Já jsem učitelka, on strojní inženýr. I když jsme zažili v našem partnerském životě několik bouří, vždy nás to posílilo a my jsme vesele pluli dále. Máme spolu tři děti, tři kluky, kterým se Jindra hodně věnuje. Učí je především sportovat, i jako rodina často vyrážíme na kolech na výlety po okolí nebo v zimě jezdíme lyžovat do hor.

Ještě do nedávné doby jsme měla za to, že nám v manželství nic nechybí a že se s Jindrou vzájemně doplňujeme.  Sexu máme tolik, kolik oba potřebujeme, i dost peněz naspořených pro strýčka Příhodu. Proto mě velice překvapilo, když jsem zjistila, že si Jindra dopisuje přes emaily s jinou ženou.

Dozvěděla jsem se to náhodou. Ani jsem po tom zvlášť se nepídila. Jindra prostě jednou nechal puštěný počítač a otevřený email, když odešel do práce. Zrovna jsem marodila a byla doma. Pamatuji si, že mě docela udivilo, že muž hned ráno pouští PC. Původně jsem chtěla jeho poštu hned zavřít, ale do očí mi přišel text jedné věty, takže jsem se to něho začetla a nestačila se divit.

Asi jsem to neměla číst

S tou ženou si Jindra psal snad už půl roku. A já nic nevěděla. Psali si každý den, co dělali, jak se měli, sdělovali si názory na různé věci, dojmy o filmech a seriálech, posílali recepty – prostě jako by vedl na internetu druhý život. Z toho čtení jsem pochopila, že se pravděpodobně nikdy nesešli a neviděli naživo. Ale i tak mnou tato nová pravda otřásla. Nechápala jsem, jak může mít Jindra potřebu si dopisovat s někým, když tu má mě. Přece se mnou si má vyprávět, a ne s nějakou cizí ženskou.

Ten den jsem nebyla schopná nic dělat, jen jsem přemýšlela, co to všechno pro mě znamená. Je tato virtuální nevěra skutečnou nevěrou? Oba se v těch emailech taky velmi přátelsky oslovovali. Ona byla cvrček a beruška a Jindra zase medvídek. Mně tak manžel nikdy neřekl. Ani zdrobnělinou. Za každých okolností jsem pro něho Alena, dokonce i v těch nejintimnějších chvílích.

Nevím, jestli mám Jindrovi říct, že o jeho dopisování vím. Mohu dělat, jako by se nic nestalo a dál vést náš normální manželský život. Ale ona už tu bude s námi navždy. Copak můžu vědět, že na ni nemyslí i v době, kdy jsme spolu v posteli? Je mi ze všeho moc smutno.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT