Alena (36) Tolik jsem se snažila … a přesto odešel!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
šťastná žena (zdroj foto: freepik,com)

Dělala jsem pro něj první poslední. Vařila jsem, prala, nakupovala, a hlavně přehlížela jeho chyby. A stejně odešel, ostatně jako všichni muži v mém životě, včetně otce. Byla jsem tehdy ještě malá, ale cítila jsem, že mámu opustil kvůli mně. Protože jsem pro něj nebyla dost dobrá. A stejně jako zmizel otec, stále jsem si hledala muže, kteří mne nakonec opustili. Od mužů zkrátka nelze čekat nic dobrého, jen zradu a zklamání.


Tolik ponížení

Věci si sbalil, když jsem nebyla doma, a jako vrchol drzosti mi na stole nechal seznam všeho, co mi kdy koupil, a to i s cenami. A ještě k tomu na seznamu byl i účet za naši první společnou večeři rozdělený napůl! Ocitla jsem se v hrozné depresi. Naštěstí ale ne všichni lidé mají tendenci ubližovat ostatním, když něco nevyjde podle jejich představ. Mám velké štěstí, že jsem si udržela kamarádky, a právě jedna z nich mne vytáhla z postele a spolu s dalšími dvěma kamarádkami odvezla na „detoxikační víkend“, jak tomu říkala. Často detox potřebuje víc naše psychika než naše tělo.

Víkend za trest?

Klára si usmyslela, že pohyb, kosmetika a meditace mi udělá dobře. Já měla tak akorát náladu na to, aby mi dobře udělal alkohol. Takže když holky ráno rozesmáté a plné elánu vstávaly, já už byla ponořená v minibaru. Že ty mrňavé lahvičky jsou pěkně drahé, to mi bylo úplně jedno, potřebovala jsem se na všechny ty procedury a meditace posílit, abych je vůbec přežila.

Když jsem se sháněla po kávě, vysvětlili mi, že tady se káva nepije, protože dehydratuje a že si mám dát zelený čaj. Chyběl mi kofein i cukr, tak jsem si začala na mobilu googlovat, kde v okolí se dá koupit něco normálního. „Mobil tady nepoužíváme, smyslem vaší přítomnosti zde je žít tady a teď a nerozptylovat se vnějšími vlivy a bílým světlem.“, vysvětlila mi a už mne vedla k trezoru, do kterého jsem musela svůj mobil uložit.

Tam jsem potkala ještě jednoho chudáka, kterého odchytili s telefonem. Byl to kluk, lehce přes dvacet let a sem vůbec nezapadal. Oba jsme telefon odevzdali a ploužili se na meditační očistu mysli. Nakonec jsme šli raději ven na vzduch.

Jak je to s láskou

Bylo velmi osvobozující povídat si s někým úplně cizím, kdo neznal mne ani můj příběh. Často právě lidem, které neznáme a už je nikdy neuvidíme, nám umožňuje říct mnohem víc, než lidem blízkým nebo i sami sobě. Procházeli jsme se přírodou kolem hotelu, povídali si o všem možném, až došlo i na téma vztahů.

Honza náhle prohlásil, že s láskou je to zkrátka těžký, zvlášť když už člověku není -náct. „A ani třicet“, dodala jsem já. „Víš, nejtěžší je po všech karambolech se vztahy, zase začít opravdu důvěřovat a neodsuzovat sám sebe.“ Byla jsem překvapená, na svůj věk mluvil dospěle a měl absolutní pravdu.

Nebojte se svěřit ostatním – ten, kdo vás nezná vám může kolikrát pomoci úplně nejvíce!

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.