Ačkoli Den svatého Valentýna budeme slavit až za několik dní, není od věci dárky pro své milované si nachystat předem. Vyrobte si valentýnská přáníčka

Den svatého Valentýna je o vzájemném vyjadřování lásky. Druhému dáváte najevo, že vám na něm opravdu záleží. A ačkoli můžete koupit nejrůznější přáníčka a drobné či větší dárky, taky je můžete samy vyrobit. A není největším, nejupřímnějším a opravdu ze srdce dávaným dárkem právě to, co vytvoříte samy? Kartiček, respektive přáníček, se dá připravit mnoho. My vám nabízíme inspiraci a rádi vám s výrobou pomůžeme!

Efektní kartičky

Vymyslete slovní hříčku nebo zprávu, kterou doplníte vhodným obrázkem. Co třeba zpráva: „Zapálil jsi mé srdce!“, kterou doplníte nakreslenými či nalepenými svíčkami. Svíčky ideálně ukotvěte do nakresleného dortu ve tvaru srdce. Nebo nakreslete mini bludiště. Do jeho cíle pak nalepte otevírací srdíčko se skrytou zamilovanou zprávou. Skvělé je také použít slovní hříčku! Na kartičku s obrázkem včely sedící na srdíčku napište „BEE mine“ („Buď můj!“ V překladu „bee“ znamená včela).

Knoflíková láska

Anketa: Budete letos také vyrábět valentýnské dárky?
Celkem hlasů: 39

Nakreslete srdce a poté do něj nalepte knoflíky, nejlépe v různých odstínech červené či růžové barvy.  Pomocí tužky lehce nakreslete srdce na přední stranu prázdné a přeložené karty. Lepidlem připevněte ploché knoflíky dovnitř srdce. Použijte různé velikosti, barvy a vrstvy knoflíků, výsledek bude mnohem zajímavější!

Srdíčková kytice

Z vybraného barevného papíru či papíru s potiskem vystřihněte srdíčka a přeložte je na polovinu. Na silnější papír, který též přeložíte na půl, začněte na přední stranu lepit srdíčka a to tak, že vždy jednu stranu srdce nalepíte na papír a druhou necháte volně v prostoru. Srdíčka lepte tak, aby výsledný tvar připomínal kytici. Pak už jen stačí dokreslit stonky a nakreslit (nebo nalepit) mašli! Dovnitř přáníčka už napíšete své vlastní zamilované sdělení!

Srdíčkový řetěz

Dalším krásným nápadem je použít vnitřek přáníčka jako místo pro nataženou šňůrku s navěšenými srdíčky. Srdíčka si opět vystřihnete z papíru a jejich vrchní částí provlečete bavlnku (nebo tenčí provázek). Srdíčka by měla viset stejně tak, jako prádlo na prádelní šňůře. Když se přáníčko složí, můžete jeho vrchní stranu libovolně ozdobit, ale důležité je, že když jej váš milovaný otevře, vykoukne na něj hned několik zavěšených srdcí! Láskyplnou zprávu už určitě připíšete bez naší rady!

Fotoalbum plné lásky

Pruh vybraného papíru poskládejte do tvaru mini alba. Papír vždy skládejte 1 x dopředu a 1 x dozadu. Vytiskněte fotografie, kde jste spolu s příjemcem v milých chvilkách a vlepte je do alba. Alternativou mohou být srdíčkové obrázky s citáty o lásce. Vždy na každé straně alba jeden. Na první a poslední stránku fotografie nelepte, vhodně je ozdobte, ale hlavně na první i poslední stránku nalepte kousek stužky, aby se album dalo po poskládání zavázat mašličkou. Obsah je přeci překvapením!

Vyšívaná zpráva

Pro zručné švadlenky je tu tip na srdíčko ušité z plsti s vyšitou milostnou zprávou. Vystřihněte 2 identické tvary srdce z barevné plsti. Na psaní zprávy použijte bavlnku v kontrastní barvě. Zprávu samozřejmě můžete vyšít i na druhé srdíčko a buď k sobě obě látky pouze sešijete nebo srdíčko můžete vyplnit náplní. Skvělé je, že takto lze vytvořit od malého srdíčka (které může posloužit třeba jako klíčenka) až po srdce ve velikosti polštářku.

Malovaný kámen

Vyberte si hladký říční kámen dostatečně velký, aby se vešel do vaší dlaně. Nejlepší samozřejmě je, pokud se kámen svým tvarem alespoň trochu podobá srdíčku. Malujete ideálně červenou, bílou, růžovou nebo fialovou akrylovou barvou. Potom nechte barvu zaschnout a přidejte druhou barvu, kterou napíšete vzkaz a kámen dozdobíte. Použít můžete i víc barev, důležité je ale použít malířské pero nebo tenký štětec, aby se vám sdělení nerozmazalo a zůstalo čitelné!

Nápadů na valentýnská přání a dárky je spousta a určitě se hodí i nějaké dekorace. A pokud vám naše tipy nestačí, inspiraci najdete i jinde. Tvořit ale můžete začít hned!

Autor: Michaela Richterová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT