Víkend za dveřmi a vy máte v hlavě zase tu samou otázku, co každý týden – kam zajet na velký nákup? Většina lidí totiž jezdí na větší nákupy potravin nejčastěji právě o víkendu proto, že na to mají dostatek času. Přes týden jsou rádi, že stihnou koupit pečivo a nezbytné věci a už se těší z práce domů, aby si konečně odpočinuli po uspěchaném a stresujícím dni se šéfem za zády.
Mnoho z nás považuje víkendový nákup za jakési „kulturní rodinné vyžití“, kdy strávíte s rodinou společný čas, a navíc bude každý spokojený po tom, co si v obchodě koupí přesně to, po čem zrovna touží. Samozřejmě, záleží také na finančních možnostech rodiny.
Ve kterých obchodních řetězcích tak nejvíce utrácíme své peníze?
Jednoznačně nejvíce peněz utratí lidé, dle průzkumu v Globusu. Za věci do domácnosti je zase na špičce žebříčku řetězec Kaufland. Ten uspěl také v žebříčku pohodlnosti nákupů, společně s nákupním řetězcem Lidl. Právě Lidl se těší velkému nárustu popularity na úkor Tesca, jehož návštěvnost v posledních letech značně poklesla.
Tyhle výsledky vyplynuly z výzkumu agentury Wellen, která jej uskutečnila na vzorku 1045 nakupujících lidí.
Kolik průměrně utratíme za jeden nákup?
Lidé utratí v průměru 648 korun za jeden klasický nákup, nicméně v řetězci Globus se útrata pohybuje skoro ve dvojnásobných číslech – a to v částce 1457 korun. V Kauflandu nechají lidé průměrně 983 korun a v Albertu 830 korun. Na opačném konci žebříčku se umístil řetězec Jednoty Coop, a to s průměrnou útratou 323 korun za jeden nákup.
Tohle jsou v dnešní době jen jedny z mála obchodních řetězců, které můžeme v našem okolí navštívit. Ale mimo tato velká nákupní centra se okolo nás nachází také spousta malých obchodů a krámků, které nám dokážou nabídnout kolikrát i domácí bio výrobky, které ve velkých obchodech těžko seženeme.
A kde nakupujete vy? | ilustrační fotografie
článek: A zase na nákupy – kam se vydáte dnes?
" title="Další fotografie">